0
0

Vesnička Totana je situována na jihu regionu Murcia, ve vnitrozemí, nedaleko pobřeží Costa Cálida. Totana je součástí obce Paraje de la Santa, jejíž nejvýznamnější památkou je poutní místo Ermita de la Santa, jež má velkou uměleckou a historickou hodnotu. V Paraje dnes žije kolem 25 tisíc obyvatel a je velkým lákadlem pro turisty.

V okolí Totany se nachází překrásná příroda, která láká k pěším výletům a turistice.

Samotná vesnička v posledních letech prochází rozvojem, jsou zde budovány ubytovací zařízení, restaurace, bary a zábavní podniky. Restaurace lákají na voňavé speciality, jako je arroz con magra – rýže s libovým masem, brambory a klobásou. Každoročně je sem přitahováno více a více návštěvníků. Těm je zde k dispozici vše, co potřebují ke strávení příjemné dovolené na jihu Španělska.

Totana je moderní vesnička s jedinečnou atmosférou, najdete zde spoustu pamětihodností s velkou historickou hodnotou.

Pokud přijedete do Totany v pravý čas, budete mít možnost se zúčastnit pouličních slavností, které se zde s pravidelností konají. Jde třeba o Fiestas de Santiago, Semana Santa nebo tradiční Carnaval.

Pokud budete chtít poznat i jiná zajímavá místa kraje, pronajměte si auto a vydejte se například do 53 km vzdálené Murcie nebo 36 km vzdáleného přímořského letoviska Puerto de Mazarrín. Přibližně 125 km daleko leží také historické město Alicante.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .