0
0

Na jihu Andalusie se na pobřeží Costa del Sol rozkládá oblíbené a turisticky velmi vyhledávané přímořské letovisko Torremolinos. Původně zde stála jen malá rybářská vesnička, která se však s rozvojem turistického ruchu proměnila v poměrně živé a lidnaté prázdninové středisko. V dnešní době je častým cílem především německých turistů. ¨

Pobřeží Costa del Sol, na kterém se Torremolinos nachází, se táhne v délce 300 km a jsou pro něj typické stálé teploty, malé množství srážek a neustálý příjemný vánek. Zdejší pláže jsou ze severu chráněny pohořím, které sem nepustí chladný vzduch ani déšť. Torremolinos i další letoviska na tomto pobřeží jsou proto vyhledávány po celý rok, oblast se totiž pyšní až 300 slunečnými dny v roce.

Kvalitní zázemí zde turistům poskytují moderní hotely, penziony, restaurace, bary i četné obchůdky. Je zde velmi dobře rozvinutá turistická infrastruktura. Typické jihošpanělské domky zde však byly zastavěny nevzhlednými výškovými budovami. Na své si zde přijdou především mladí lidé a milovníci rušného nočního a společenského života. Připraveny jsou zde pro ně četné diskotéky, kluby a zábavní podniky, kde se mohou bavit až do brzkých ranních hodin. Často se zde konají také španělské večery s představením flamenca.

V současné době žije v Torremolinos kolem 60 tisíc obyvatel. Samotný název města vznikl ze dvou španělských slov: „torre“ je španělsky věž a „molinos“ v překladu znamená mlýny. Název má svůj původ v minulosti, kdy zde stávalo velké množství mlýnů. Do dnešních dní se jich však chovalo pouze několik.

Torremolinos je dnes již převážně moderní letovisko, pokud však zatoužíte po historii, vydejte se do staré rybářské čtvrti La Carihuela. Tam najdete úzké dlážděné uličky lemované starými domky, které na vás dýchnou středověkou atmosférou. Během příjemných procházek máte možnost nakouknout do života místních obyvatel.

Sportovně založení jedinci v letovisku jistě ocení širokou nabídku sportovního vyžití. Na plážích máte možnost vyzkoušet celou řadu vodních sportů, jako je například windsurfing, paragliding, jízda na vodních lyžích, skútrech či šlapadlech. Krásné písečné pláže mají pozvolný vstup do moře, což ocení zejména rodiny s dětmi, ale také méně zdatní plavci. Vystavěn zde byl akvapark nabízející několik bazénů s tobogány, skluzavkami a dalšími atrakcemi, které přitahují zejména děti a mladé lidi.

Torremolinos je s okolními letovisky propojeno dlouhou pobřežní promenádou, podél níž jsou rozesety četné obchůdky, bary a restaurace lákající k ochutnávce andaluských specialit. Nenáročnou procházkou se tak můžete dostat až do střediska Benalmadena. Zajímavým výletem do okolí může být také návštěva jedinečné krokodýlí farmy.

Jestliže budete chtít poznat ještě další významná letoviska v oblasti, vydejte se třeba do městečka Marbella nebo Estepona, které jsou vyhlášenými golfovými ráji na pobřeží Costa del Sol. Asi 18 km je vzdáleno město Málaga, které jistě stojí za návštěvu.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .