0
0

Městečko Torre del Mar se rozkládá na jihovýchodě Andalusie, na prosluněném pobřeží Costa del Sol. Má dobrou polohu v centru provincie a proto je skvělým výchozím bodem pro nejrůznější výlety, třeba do proslulé Sevilly nebo Gibraltaru. Torre del Mar je ideálním místem pro báječnou rodinnou dovolenou u moře.

Jedněmi z největších lákadel Torre del Mar jsou dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Vyhledávají je proto hlavně rodiny s dětmi a nezkušení plavci. Vyzkoušet zde můžete některý z vodních sportů, jako je například surfing, paragliding, plachtění, jízda na vodních lyžích, skútrech či šlapadlech. V průzračně čisté vodě Středozemního moře si na své přijdou i potápěči a vyznavači šnorchlování, kteří mohou pozorovat pestrý podmořský život. Za malý poplatek máte na plážích možnost si pronajmout lehátka a slunečníky. V Torre del Mar lze najít i oficiální nudistické pláže.

Nedaleko za městem se zvedá pohoří Sierra de Almijara, které láká k pěší turistice i cykloturistice. Pohoří je totiž protkáno hustou sítí značených cest nejrůznějších délek a náročností. Sportovně založení jedinci si mohou v Torre del Mar zahrát i tenis a minigolf. V centru letoviska najdete mnoho obchodů, restaurací, barů, supermarket i bezpočet možností zábavy. Restaurace nabízejí široký výběr mezinárodní kuchyně, ale ochutnat můžete také místní rybí pochoutky a tradiční tapas. Spokojeni však budou i milovníci pamětihodností a kultury.

Podél pobřeží se navíc táhne asi 7 km dlouhá promenáda, která je označována za jednu z nejhezčích v Evropě. Pokud máte děti, podnikněte s nimi výlet do zábavního parku Tivoli World, který se odtud nachází asi 50 km. Uvidíte, že budou děti nadšené.

Z Torre del Mar vede moderní síť silnic a dálnic, která umožňuje navštívit města, jako jsou Sevilla, Córdoba, Granada a mnohé další, Pravidelné autobusové spojení je zajištěno také s okolními letovisky, jako Benalmádena, Nerja, Rincón de la Victória nebo Málaga.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .