0
0

Tordera je menší městečko nacházející se na východě regionu Girona, na prosluněném pobřeží Costa Brava. Turisticky přitažlivé je zejména díky svým četným pamětihodnostem, ale také pro nádhernou a nedotčenou okolní přírodu. Ta je naprosto ideální pro podnikání pěších výletů, na své si zde tak přijdou i milovníci aktivně strávené dovolené.

Mezi nejvýznamnější památky města řadíme kapli Capella de Sant Ponc, na které jsou patrné vlivy baroka i romantismu. Nenechte si ujít ani prohlídku neoklasicistního kostela Iglesia Parroquial de Sant Esteve. Ve městě se pravidelně každou neděli koná tradiční tiberský trh, kde můžete nakoupit ovoce, zeleninu, koření, ale i oblečení a potřeby do domácnosti.

Návštěvníkům je v obci k dispozici snad vše potřebné ke strávení pohodové dovolené. Najdou zde supermarket, obchody, butiky s oblečením, skvělé restaurace, bary, diskotéku, večerní zábavu i sportovní zařízení.

Pokud zatoužíte po poznání dalších zajímavých míst v oblasti, doporučujeme návštěvu Barcelony, která je vzdálena 60 km směrem na severovýchod. Přibližně 35 km na jihovýchod leží Girona, zajímavá jsou také letoviska Platja d´Aro, Lloret de Mar, Tossa de Mar nebo Blanes. Se všemi letovisky má Tordera zajištěno pravidelné autobusové spojení.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .