0
0

Torbole sul Garda je jednou ze dvou pomyslných vstupních bran ke Gardskému jezeru v jeho severní části. Z městečka se otevírá až neuvěřitelný pohled na Lago di Garda, které odsud věrně připomíná norský fjord. V Torbole je mnoho krásných míst, například historické centrum s bezpočtem úzkých uliček, novější obchodní zástavba plná sportovních obchodů nebo restaurací, ale také nádherná promenáda, kterou zakončuje malý přístav.

Městečko si však vydobylo svou slávu jinak, nežli pamětihodnostmi. To, proč je v létě v ulicích a na plážích tolik turistů a návštěvníků, je důsledkem obliby Torbole u windsurfařů. Lago di Garda je samo o sobě považováno za mekku evropských windsurfařů. A právě Torbole je společně s Malzesine a Rivou del Garda nejoblíbenějším místem k provozování windsurfingu na Gardě. Jsou zde totiž ideální podmínky, místní větry pomocí takzvané termiky ráno vanou od severu k jihu. Tedy od hor dále na hladinu jezera. Tomuto větru se říká Vento. Odpoledne nastupuje Ora, která vane v opačném směru. Tedy od jihu k severu, neboli od jezera k horám. V Torbole vzniklo až přepychové zázemí k provozování windsurfingu. Najdeme zde spoustu klubů, půjčoven nebo škol windsurfingu. Samozřejmostí jsou pláže uzpůsobené na míru windsurfařům, se sprchami nebo sušáky na plachty. A opravdu, v sezoně se to na hladině hemží stovkami a možná spíše tisíci pestrobarevných plachet.

Poloha Torbole sul Garda dovoluje jeho návštěvníkům podnikat bezpočet jiných sportovních aktivit. Když se oprostíme od těch vodních, tak dalším oblíbeným sportem je horolezení. Do lezeckého ráje, okolí městečka Arco, je to z Torbole ani ne 10 minut jízdy autem. Okolní hory také lákají k horské turistice nebo parádním vyjížďkám na horském kole. Specifickým sportem, který ale získává stále více na oblibě, je canyoning. Procházíte korytem horské řeky, skáčete do tůní, proplaváváte jeskyně, kloužete se po kamenných tobogánech nebo se prostě jen brodíte nádhernou krajinou.

Torbole je součástí oblasti zvané Alto Garda. Ta leží na pomezí subtropického a mírného horského pásu. Na několika málo kilometrech čtverečních tak máte možnost naráz vidět teplomilné rostliny a zároveň květenu, která je typická především pro alpské oblasti. Hory v okolí Torbole nejsou nijak zásadně vysoké. Většina z vrcholů nepřekoná výšku dvou tisíc metrů. Opticky však působí jako velmi vysoké, protože hladina jezera, odkud se vypínají horské štíty, je pouze několik desítek metrů nad mořskou hladinou.

V okolí je toho k vidění také spousta. Za návštěvu jistě stojí městečko Macesine se svým středověkým hradem. Z Malcesine také vede oblíbená otáčivá lanovka až na vrchol Monte Baldo. Nejvyšší horu při březích Lago di Garda. Riva del Garda, která je v docházkové vzdálenosti podél pobřeží je zase významným historickým městem s vodním hradem, krásným přístavem a okouzlujícím historickým středem. Za návštěvu také stojí jeskynní vodopády Cascata Varone. Tisíce litrů vody padají každou vteřinu z mnoha metrové výšky přímo uvnitř jeskyně. Vše je podpořeno světelnými efekty a několika poschodími, ze kterých je možné tuto přírodní krásu pozorovat. Cestou za vodopády se nachází ikonicky modré Lago di Tenno. To je oblíbené především pro svou průzračnou, ale zároveň poměrně teplou vodu.

Pokud se rozhodujete, kde se v okolí Gardy ubytovat, Torbole sul Garda bude jistě dobrou volbou. Pokud vybere jiné místo, nezapomeňte Torbole minimálně navštívit, určitě nebudete zklamaní!

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .