0
0

Přírodní bazény La Matanza jsou absolutnní ráj pro potápění a šnorchlování. Místo kde se nacházejí je dost schované. Vydáte-li se z jih po dálnici, zvolte výjezd La Matanza, dále se dáte po souběžné cestě kolem dálnice, směrem k Puerto de la Cruz, dále si musíte dávat pozor na ukazatel k výborné restauraci Casa Juan, odbočíte doprava a dáte se velmi pomalu úzkou serpentinovou cestou až dolů. Až přijedete k malému rozdvojení cesty, dáte se doleva a jedete dále až na dolů. Z vrchu již uvidíte ty nádherné přírodní bazény, které se ukazují ve své plné kráse. Pyšní se nádherou, kterou jim příroda dala. I odsud máme opravdu nádherný pohled na celé Puerto de la Cruz. Dole taky najdete pár parkovacích míst, není jich moc, ale protože tyto přírodní bazény nejsou mezi lidmi moc známé a turisté o nich často vůbec neví, nebudete mít problém zaparkovat. Další možnost je jet autobsem. Vydáte se autobusem č. 102 z Puerto de la Cruz směrem k La Matanza. Přímo před La Matanza, na poslední zastávce La Victoria, přímo u benzínové pumpy Shell, kterou budete mít po levé straně, vystoupíte. Odsud je vydáte zhruba 300m směrem k St. Cruz, poté se dáte první odbočkou doleva. Půjdete rovně až k malému tunelu který vede pod dálnicí. Poté se dáte od kruhového objezdu asi 500m rovně. Dále se dáte cestičkou doleva, pořád rovně, dokud nedocílíte banánových plantáží, kde půjdete asi 15min rovně směrem k St. Cruz. Tahle cesta je celkem klidná, oproti cestám na pláže Los Patos nebo El Ancon, je dobrá i pro děti. Toto místo je pěkné pro vypnutí a naplnění sil.

U těchto nádherných přírodních bazénů najdete malé víkendové domečky Španělů, které jsou načerno vybudovány přímo do skal. Tyto malé víkendové byty jsou opravdu výjimečné svými malými kuchyněmi, grilovacími místečky a vším vybavením, co k tomu patří. Je to malé, ale pěkné. Nejen tady, ale v okolí celého ostrova najdete tyto malé, načerno postavené španělské víkendové byty – jeskyně.

Tyto přírodní bazény jsou výborné pro ty lidi, kteří nemají zkušenosti se šnorchlováním. Zde můžete vidět nádherné přírodní úkazy a mořské živočichy, jakou jsou mušle, malí krabi nebo pěkné barevné ryby. Tady je to opravdu výjimečné. Tento podvodní svět je nejlépe probádat se vybavením na šnorchlování (trubka, brýle, ploutve). Ještě bych vás rád upozornil, dávejte si pozor na kluzké kameny, a na mořské ježky. Doporučuji pevnou obuv.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .