0
0

Máte rádi aktivní dovolenou? Slunce, moře, pláže, ale i hory, lesy a krásnou přírodu? To vše najdete na Tenerife – ostově mnoha možností!. Patří mezi nejoblíbenější z Kanárských ostrovů. Důvodů je mnoho – příjemné počasí, průzračné moře, krásné písečné pláže, jedinečná a rozmanitá příroda. Po 5 hodinách letu si na své přijdou ti, kteří rádi kombinují relaxaci na pláži s pěší turistikou, pro kterou jsou tu ideální podmínky. Teploty tu neklesají pod 20 st.C, proto se mu přezdívá „Ostrov věčného jara“. O Tenerife se často mluví jako o minikontintentu díky různorodé krajině. Sever ostrova je úrodný, plný banánových plantáží a rozmanité flóry. Je také deštivější a zelenější. Vnitrozemí je spíše hornaté a míří sem také cyklisté na horských kolech. Jih je slunější a teplejší, najdete tu největší a nejrušnější turistická letoviska, např. Playa de las Americas, Los Christianos.

Nejvyšším vrcholem ostrova, stejně jako celého Španělska je Pico del Teide, který měří 3718 m. Vrchol, který je vyhaslou sopkou, se stal symbolem ostrova a uvidíte ho nejen z letadla, ale skoro z každé části ostrova. Nachází se skoro uprostřed. Asi 200 m pod vrchol vulkánu Vás vyveze lanovka. V závislosti na nadmořské výšce se mění flóra a také spatříte nezasypanou vyvřelou lávu. Okolí působí jako měsíční krajina. Však si tuto oblast vybrali i filmaři pro natáčení Planety opic. Při západu slunce ozařuje skalnaté hory a najednou si připadáte jako v americkém Grand Kaňonu. Kolem vrcholu, který až do jara pokrývá sněhová čepice se rozkládá národní park Teide, který zabírá 36% celkové plochy ostrova.

Nejslavnější atrakcí na celých Kanárských ostrovech se stal Loro Parque – taková jiná zoo. Už na letišti uvidíte plno letáčků a plakátů. Jedná se o botanicko – zoologickou zahradu, která se nachází v městečku Puerto de la Cruz, na severu ostrova. Celodenní vstupné stojí 31,5 euro. Existuje i tzv. Twin ticket (ten je i do Siam parku-viz níže), který stojí 49 euro. Obdivovat zde můžete mnoho druhů zvířat, např. šimpanze, gorily, krokodýly, obrovské želvy, desítky pestrobarevných papoušků, různé opičky, jaguáry, bílé tygry. Také se zde nachází největší výběh pro tučňáky na světě, kde jim i sněží. Uvidíte obrovská akvária plná podmořských zvířat a rostlin, kdy vám žraloci plují přímo nad hlavou. Největší atrakcí je show delfínů, lachtanů, papoušku a zejména kosatek. Pro děti je tu Kinderlandia s mnoha atrakcemi, horskou minidráhou a prolézačkami. Milovníci světa rostlin jistě ocení kaktusária a orchideárium a vůbec veškerou zeleň, které je v tomto komplexu opravdu požehnaně.

Pro milovníky vody, tobogánů a zábavy je tím pravým místem Siam park – aquapark v thajském stylu obklopen krásnou zahradou. Nachází se na jihu ostrova kousek od městečka Playa de las Américas. Byl otevřen teprve nedávno v roce 2008 thajskou princeznou. Za celodenní vstupné 28 euro se vyřádíte na různých tobogánech a skluzavkách. A pro milovníky klidného relaxu tu je udělaná umělá pláž s vlnami.

Další populární lokalitou jsou letoviska s plážemi Playa de las Américas, Los Christianos, Fanabe, El Duque. Tyto pláže leží na jihu ostrova a jsou součástí největšího turistického střediska na ostrově. Na své si zde přijdou milovníci koupání, vodních radovánek, nočního života a zábavy. Spousta barů, restaurací, promenády, obchůdků,… Pláže jsou tu jak se žlutým pískem, tak s černým, který je lávového původu.

Další zajímavostí jsou Los Gigantes. Obří skály, které lemují západní pobřeží.

Za návštěvu stojí také město La Laguna, které je 2. největší na ostrově a jeho centrum je zapsáno do seznamu památek světového dědictví UNESCO. Město La Orotava patří k nejpůvabnějším městům celého souostroví. Je celá do kopce. A když vyjedete nad něj do výšky asi 1200 m n.m., rozprostírá se pod vámi koberec z mraků. Šílená romantika!

No a samozřejmě se nesmí vynechat hlavní město Tenerife Santa Cruz de Tenerife. Nachází se tu obrovský přístav. Všude je plno zeleně a architektonicky zajímavé budovy. Kousek od hlavního města je známá pláž Playa Teresitas, která je pokrytá žlutým pískem ze Sahary.

Dalšími zážitky mohou být návštěva deštného pralesa, kdy jen cesta k němu je opravdovým zážitkem. Projíždět po úzké silnici se strmým srázem je jen pro odvážné.

Na své si tu přijde každý, navíc je to důvod, proč se na Tenerife vracet. Pořád budete mít co objevovat!

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .