0
0

Tenerife je s plochou 2034 čtverečních kilometrů největším z ostrovů Kanárského souostroví, jimž se říká ostrovy věčného jara.

Letěla jsem na dovolenou v březnu,kdy je tady zima a tam skoro jaro.Konkrétně do městečka El Médano.

Jedná se o pobřežní městečko rozkládající se východně od letiště Reina Sofía.Počasí nás uvítalo mile…teplíčko,ale větrno.Kvůli takřka neustálému větru je to významné tenerifské surfařské centrum.

Kdo tam chce letět měl by s tím počítat.Na východ a na západ od města se rozkládají atraktivní písečné pláže, z nichž nejoblíbenější je zejména Playa de la Tejita a Playa de la Rajita.

Obě se nacházejí severovýchodně od El Médana, jsou čisté, mají světlý písek a jen zřídkakdy jsou přelidněné.

Také tento ostrov je samá hora na které se dá snadno vylézt.

Ubytována jsem byla hned na pobřeží v hotelu Medano.Médano a je jedinečný nejen svou polohou přímo u krásné přírodní písečné pláže, ale také tím, že jeho část s terasou na slunění a restaurací je postavena na pilířích přímo nad mořem.

Letěla jsem s kamarádkou a tak půjčené auto nám přišlo vhod.Každý den se pátralo na jinou stranu ostrova.

Na Tenerife se nachází nejvyšší hora Španělska El Teide s výškou 3 718 m n.m Necelých 200 metrů pod vrchol tohoto vulkánu je možné vystoupat lanovkou, kolem se rozprostírá Národní park Teide.

Turistika je tam obtížnější-není značení.V tomto ročním období se dole u oceánu koupete a v horách se koulujete sněhem.Mé zdraví to nevydrželo a já ulehla v horečkách na několik dní,ale jen jsem se vzpamatovala vzhůru pro nové zážitky.Byla jsem na ostrově 15 dní tak těch pár co jsem churavěla nebylo tak hrozných.

Navštívila jsem-Parque nacional de Las Cañadas del Teide,Costa Adeje,Boca de Tauce a Vilaflorem….a co se stihlo.

Ostrov je krásný a lidé fajn.Žádné nemilé zkušenosti jsem po celou dobu nezažila,proto doporučuji….jo taky jsem byla na soutěsce Barranco del Inferno. Na konci soutěsky čekalo vyvrcholení: stupňovitý vodopád.La Cascade.Je to pekelná soutěska a stojí za to ji navštívit.

Ceny-lépe nakupovat v supermarketech tam jsou ceny přijatelné-pivo v plechovce v marketu asi jedno eu na pláži čtyři eu.Potraviny také tak.Dojem z celého ostrova příjemný.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .