0
0

Ostrov Tenerife je se svou rozlohou 2000km2 největším, ale díky svému překrásnému povrchu zároveň také nejzelenějším ostrovem ze všech Kanárských ostrovů. Podle geologických výzkumů se předpokládá, že tento obrovský ostrov původně vznikl spojením tří menších ostrovů, a tím získal svou dnešní podobu. Nejvyšším vrcholem ostrova Tenerife, který je zároveň také nejvyšším vrcholem celého Španělska, je hora Pico del Teide, která měří až 3 717 m n. m. V dnešní době na Tenerife žije přibližně 850 000 obyvatel.

Díky zdejším překrásným plážím, klidnému moři, úchvatné krajině a příjemnému klimatu, je tento ostrov nejoblíbenějším a také turisticky nejvyhledávanějším ostrovem Kanárského souostroví. Na své si zde totiž přijdou snad opravdu všichni. Kdo tedy nedává na svých dovolených přednost typickému odpočinku na pláži, může se zde věnovat například cyklistice na speciálních horských kolech, turistice v úchvatné přírodě nebo třeba vodním sportům ve zdejším až křišťálově čistém moři.

Nejrušnějšími, největšími a také turisticky nejnavštěvovanějšími místy, jsou tu pak zejména letoviska nacházející se na jihu ostrova. Najdete zde tedy ty nejlepší hotely a penziony, nejkvalitnější služby, příjemné restaurace, ale především také nespočetné množství překrásných pláží. Protože je jich na Tenerife tak moc, každý si zde mezi nimi může vybrat tu, která mu bude vyhovovat nejvíc. Pláže jsou zde totiž jak oblázkové tak písčité a na některých je k vidění dokonce i tmavý až lávově červený písek. Pokud tedy váháte, kam vyrazit s Vaší rodinou na letošní dovolenou a chcete najít klidné místo s překrásnou přírodou a možností výběru nejrůznějších aktivit i letovisek, Tenerife se Vám určitě zalíbí.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .