0
0

Tarragona je nádherný přístav v Katalánsku na severovýchodě Španělska.

Žije tu přibližně 140 tisíc obyvatel, o kterých se traduje, že si umějí užívat života plnými doušky jako málokdo.

Ve starověku byla Tarragona centrem jedné z římských provincií a dodnes není problém zde najít některou z památek z této doby. Komplex starověkých ruin Tarraco je zapsán na listině chráněného světového dědictví UNESCO.

Najdete tu však také významné architektonické památky z pozdějších dob. Skvostný zážitek nabízí Tarragonská katedrála, Staré město, akvadukt Pont del Diable či Archeologické muzeum.

Město žije také rozmanitým společenským životem. Každoročně se tu koná festival Dixieland, přehlídka ohňostrojů a mnoho dalších akcí. Nejznámější z nich probíhá na konci září, jde o oblíbený svátek svaté Tekly, který se vyznačuje bujarým veselím a rušnými oslavami až do rozbřesku. Velkou tradici tu mají také soutěže ve stavění lidských hradů.

Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Reus, kam létají především nízkonákladové linky irského leteckého dopravce Ryanair. Z Tarragony se za pomoci rychlovlaků bez problémů dostanete do Barcelony i Madridu, kde můžete pokračovat v prohlídce skvostů španělských metropolí.

Poloha

Poloha: severovýchod Španělska, Katalánsko

Souřadnice: 41° 7′ SŠ, 1° 15′ VD

Plocha: 181,60 km2

Obyvatelstvo

Populace: 140 184

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .