0
0

Městečko Tamariu nacházející se na severovýchodě regionu Girona bývá právem nazýváno klenotem pobřeží Costa Brava. Jakmile jej navštívíte, zjistíte, v čem tkví jeho jedinečnost a šarm. Je to jedno z mála míst na tomto pobřeží, které doposud nebylo zasaženo masivním turistickým ruchem a stále odolává náporu turistů.

Tamariu je krásné a netypické letovisko pyšnící se uchvacující nedotčenou přírodou. Během pěších výletů můžete prozkoumávat rozmanitou krajinu, místní faunu i flóru. Kopce jsou porostlé piniovými háji. Stále bývá označováno jako rybářská vesnice, která je ukryta mezi významnými turistickými letovisky Palafrugell a Blanes. Žije zde jen 150 obyvatel, jejichž zdrojem obživy je převážně rybolov a zemědělství.

Největším lákadlem jsou četné odlehlé písečné pláže, které svým návštěvníkům poskytují dostatek soukromí. Užívat si zde můžete potápění, šnorchlování, plachtění, vodního lyžování a dalších zajímavých vodních sportů. V Tamariu můžete využít také tenisové kurty, nebo se vydat na 10 km vzdálené golfové hřiště s 18 jamkami v městečku Pals.

I přes svou nedotčenost nabízí Tamariu ve svém centru několik restaurací nabízejících typicky španělské speciality, najdete zde i bary a diskotéku. Nakoupit si můžete v malých obchůdcích s potravinami a základním zbožím. V Tamariu narazíte i na některé zajímavé katalánské pamětihodnosti.

Tamariu má zajištěno pravidelné autobusové spojení s okolními letovisky, vydat se tak bez problémů můžete třeba do destinace Begur, Pals, Palamós, Palafrugell nebo Flaca. O něco vzdálenější jsou větší města Girona a Barcelona. Přibližně 50 km od Tamariu se nachází francouzské hranice.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .