0
0

Snad pro každého z nás se řadí svatební den mezi nejkrásnější okamžiky v životě. Proto stále více snoubenců dychtí po tom, aby se jejich den D odehrával na netradičním místě. V případě, že Vám není exotická atmosféra cizí a rádi si dopřeje romantiku každým coulem, s radostí musíme konstatovat, že právě Maledivy jsou ideálním místem pro Váš svatební obřad!

Rozhodnete-li se absolvovat svůj svatební obřad na Maledivách, je třeba se hned na úvod seznámit s nezbytnými formalitami.

Pokud snoubenci zatouží uzavřít manželství v některé z exotických zemí, musí mít k dispozici platný cestovní pas, rodný list (soudně přeložen do angličtiny), oddací list (v případě, že jste byli již v minulosti oddáni), rozsudek o rozvodu (v případě, že jste rozvedeni), úmrtní list (pokud došlo k úmrtí předchozího manžela/ky) a speciální kontaktní formulář pro příslušné destinace, který obdržíte od agentury, jež se zabývá svatbami v zahraničí.

Upozorňujeme však, že pokud chcete mít svatbu právě na Maledivách, musíte se smířit s faktem, že jde o symbolický obřad, který bohužel není na území České republiky platný.

Pokud Vám však tato překážka nevadí, poté již nic nebrání tomu, abyste se naplno vrhli na přípravy svatebního dne. Kde všude si se svou drahou polovičkou můžete říci ano? Svatební obřady se nejčastěji odehrávají v mešitách, halách, v hotelu či přímo na plážích. Vámi vybrané místo bude vyzdobeno květinami, balónky, stuhami a světly. Obřad je obvykle veden některým ze zdejších úředníků.

Existují určitá pravidla, podle nichž se sňatek na Maledivách odehrává: Nevěsta je oblečena v bílých šatech, zatímco ženich je oděn do černého. Místní bubeníci pak předvedou tradiční tanec zvaný Bodu Beru. Po této jedinečné podívané jsou snoubenci vyzváni k tomu, aby společně vysadili kokosovou palmu, jako symbol jejich věčné lásky. Jakmile tak učiní, jsou odvedeni ke knězi, před nímž si odříkají svůj slib. Jakmile je obřad u konce, novomanželé vypijí kokosovou vodu.

Pak již nezbývá, než společně rozkrojit svatební dort a připít si šampaňským. Po svatebním rituálu se novomanželé i hosté odeberou do haly, kde se odehrává hostina. Svatební menu je obvykle sestaveno z čínské, italské, thajské a indické kuchyně. Samozřejmě, že nedílnou součástí hostiny je i živá hudba.

Chcete-li zažít opravdu netradiční obřad, právě Vás budou jistě zajímat následující řádky. Na ostrově Full Moon lze absolvovat dva typy obřadů. Nazývají se UnderWater Bliss a Eternity Renewal Of Vows.

Obřad pojmenovaný UnderWater Bliss se odehrává pod mořskou hladinou. Nejprve se ženich s nevěstou a oddávajícím přesunou vyzdobenou loďkou na místo, kde se bude konat obřad. Nevěsta má obvykle oblečené bílé šaty a ženich černé nohavice a bílou košili nebo potápěčský neoprén. Oddávajícím není nikdo jiný, než potápěčský instruktor, jenž provází snoubence na místo s množstvím korálů a barevných ryb, které jsou jedinými svědky obřadu. Jakmile novomanželé ukončí samotný obřad, čeká je na lodi tradiční krájení dortu a také šampaňské na přípitek. Následuje příchod do vyzdobeného pokoje a večeře při svíčkách na pláži. Jak tedy vidno, pokud zvolíte tento typ obřadu, o nezapomenutelné chvilky rozhodně nebude nouze!

Eternity Renewal Of Vows spočívá v tom, že nevěsta přijíždí rychlolodí do přístavu, kde ji již netrpělivě očekává ženich, přičemž oba jsou oděni v tradičním sarong. Oddávajícím je většinou hlavní hotelový manažer. Po krátké a nádherné ceremonii následuje tradiční krájení dortu a přípitek šampaňským. Potom novomanželé společně zasadí kokosovou palmu, aby zpečetiti svou nekonečnou lásku, vydají se na plavbu při západu slunce na typické maledivské lodi dhoni a nádherný den završí romantickou večeří při svíčkách na pláži.

Snad není potřeba příliš zdůrazňovat, že Maledivy jsou také ideálním místem pro líbánky. Romantické chvilky ve dvou si můžete užít na některé z vyhlášených dlouhatánských plážích, či během výletu na lodi. Budete-li mít zájem, můžete se rovněž zúčastnit soutěže párů v nočním rybolovu a nebo se vydat na procházku podél pobřeží. Nutno dodat, že právě odtud budete mít dechberoucí výhled na západ slunce.

V případě, že se řadíte mezi dobrodružné povahy, krásný zážitek se Vám naskytne během potápění okolo korálových útesů. Den plný zážitků pak doporučujeme završit večeří pod širým nebem a nocí strávenou v některém z luxusních bungalovů, zatímco z dálky uslyšíte šum moře. Garantujeme Vám, že jestliže se vydáte na líbánky právě sem, na okamžiky, které tady zažijete, již nikdy nezapomenete. Ne nadarmo se totiž Maledivy pyšní označením „ráj na zemi“.

http://maledivy.cestovniportal.cz/7225-svatba-na-maledivach/

0
0

Je to tak, hezká svatební destinace vám spokojené manželství nezajistí. Ale zase na druhou stranu, pokud tu svatbu chcete mít něčím zvláštní, je svatba v zahraničí skvělá volba, kterou se navíc dá trošku ušetřit.

Pokud si člověk spočítá, že ho svatba v ČR vyjde třeba na 100 000 Kč (což je běžná cena svatby) a k tomu si pak chce zaplatit nějaké líbánky někde v zahraničí, tak to může „spláchnout“ svatbou v zahraničí a mít to vše v jednom 🙂

  • Guest odpověděl(a) před 10 roky
  • naposledy upraveno před 9 roky
Zobrazuji 1 výsledek
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .