0
0

Na prosluněném pobřeží Costa del Garraf se rozkládá malé městečko St. Pere de Ribes ležící v nadmořské výšce 358 metrů.

Žije zde kolem 26 tisíc stálých obyvatel, kteří se věnují převážně zemědělství a mnoho jich pracuje také ve službách a turistickém ruchu. Dominantou obce je středověký hrad Bell-Lloc, jež byl vystavěn na počátku 10. století.

Skvělým zážitkem pro vás může být i návštěva některé z vesnických slavností, které se zde pravidelně pořádají 25. ledna a 29. června.

Velkou výhodou střediska je blízkost proslulého prázdninového letoviska Sitges, to je vzdáleno pouhých 5 km. Zde se můžete oddávat relaxaci na nádherných dlouhých písečných plážích. Máte možnost vyzkoušet i různé druhy vodních sportů, jako je kupříkladu paragliding, windsurfing, jízda na vodních lyžích, skútrech, potápění či šnorchlování. Pláže mají navíc pozvolný vstup do moře, proto jsou ideální pro rodiny s dětmi i nepříliš zkušené plavce.

Asi 42 km odtud je vzdálena Barcelona, jejíž prohlídka bude příjemným zpestřením vašeho pobytu. St. Pere de Ribes má zajištěno pravidelné autobusové spojení s okolními městy a prázdninovými letovisky. Vaší cestě za poznáním tak nic nebrání.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .