0
0

Na východě regionu Girona se na pobřeží Costa Brava rozkládá významná a mondénní obec St Feliu de Guixols. Žije zde kolem 18 tisíc obyvatel a má dopravně velmi výhodnou polohu. Je odtud zajištěno pravidelné autobusové spojení s okolními městy i menšími letovisky. Můžete tak odtud podniknout nejrůznější výlety a užít si četné procházky po okolí. Zdejší nedotčená příroda je totiž ideální pro pěší turistiku.

Jednou z hlavních předností St Feliu de Guixols jsou krásné čisté písečné pláže lemující místní zátoku. Kolem je vidět nádherné panorama hor, proto tato oblast patří mezi jednu z nejkrásnějších v celém Španělsku. Nabízí se zde perfektní podmínky ke koupání, pláže mají navíc pozvolný vstup do moře, jsou tak vhodné i pro rodiny s dětmi a nepříliš zdatné plavce. Pláže se táhnou v délce 2 km a jejich šíře dosahuje až 70 metrů.

Návštěvníkům je v obci k dispozici snad vše potřebné ke strávení pohodové dovolené. Najdou zde supermarket, obchody, butiky s oblečením, skvělé restaurace, bary, diskotéku, večerní zábavu i pamětihodnosti. Sportovně založení jedinci si mohou vyzkoušet celou řadu nejen vodních sportů. Umožněno je zde potápění, plachtění, surfování, hraní golfu na 18 jamkovém hřišti, minigolfu, tenisu a na své si zde přijdou i vášniví rybáři. Vybudován zde byl také jachtařský přístav. V prvním srpnovém týdnu se St Feliu de Guixols stává dějištěm velkolepých karnevalových oslav.

Pokud zatoužíte po poznání dalších zajímavých míst v oblasti, doporučujeme návštěvu Barcelony, která je vzdálena 100 km směrem na severovýchod. Přibližně 30 km na jihovýchod leží Girona, zajímavá jsou také letoviska Platja d´Aro, St.Antoni de Calonge nebo Palamós.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .