0
0

V nadmořské výšce 510 metrů se na pobřeží Costa Brava nachází malé městečko St Antoni de Calonge, kde žije kolem 1500 obyvatel. Je situováno na severovýchodě regionu Girona a k jeho přednostem patří výhodná poloha mezi mořem a rozmanitým vnitrozemím.

V letovisku se rozhodně nudit nebudete, najdete zde širokou nabídku sportovních a volnočasových aktivit. Je tak ideální pro rodinnou dovolenou i pro milovníky nedotčené přírody a dlouhých procházek. Skvělá je navíc blízkost turistického centra. Milovníci golfu si mohou zařádit na 18 jamkovém golfovém hřišti v blízkosti letoviska.

Návštěvníky do St Antoni láká krásná plážová promenáda, která je ideální pro jízdu na kole, kolečkových bruslích nebo jogging. Píseční pláž se táhne v délce 2 km a díky pozvolnému vstupu do moře je vhodná i pro méně zdatné plavce. Vytvořila se zde zátoka, která nabízí koupání v průzračně čistém moři. Můžete zde vyzkoušet nejrůznější druhy vodních sportů, jako je například paragliding, surfing, vodní lyžování nebo jízda na vodních skútrech.

V centru města je návštěvníkům k dispozici spousta obchodů se suvenýry, oblečením i potravinami, na skleničku dobrého vína si mohou zajít do některého z barů. Zdejší restaurace lákají k ochutnávce tradičních španělských specialit. O večerní zábavu se postarají diskotéky, noční podniky a kluby s živou hudbou. V okolí St Antoni de Calonge se nachází další zajímavá letoviska, se kterými je zajištěno pravidelné autobusové spojení. Navštívit tak můžete třeba Palamós, Caldes de Malavella, Calonge nebo Platja d’Aro. Přibližně 110 km je vzdálená Barcelona a 40 km město Girona.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .