0
0

Projeli jsme trasu Anuradhapura-Ritigala-Sigiriya-Dambulla-Aluvihara-Kandy (Peradeniya,Millenium 2000,Pilimatalawa,okruh 3 chrámy)-Delhousie (Adam´s Peak)-Ella (Dowa Cave Temple, Little Adam´s Peak, Haputale, Lipton´s seat, Diyaluma Falls, Rawana Falls)-Galle (Koggala, Unawatuna).

Asi bych s klidem vynechal okruh 3 chrámů u Kandy, i když třeba Lankatilake je na moc hezkým místě.

Byli jsme ve 3 čajových fabrikách, určitě nejlepší byla ta v Pilimatalawě – nejlepší výběr i ceny.

Millenium 2000 – je to záchranná sloní stanice kousek od Pinnawally – vstupné 2000 LKR, v tom máte výklad o slonech, mahutech atd., 15 min jízdu na slonovi, mytí slona v řece – celkem šaškárna, ale aspoň snad jdou ty peníze na dobrou věc.

Údajně je to lepší než Pinnawalla, protože tam na ty slony jen koukáte, tady si můžete i šáhnout 🙂

Pláže : byli jsme v Koggale a Unawatuně, Koggala se mi líbila mnohem víc – kilometry pláží, kde nejsou žádný lidi, naproti vojenskýmu letišti (u letadla) slušná hospoda s přijatelnýma cenama. Jsou tu sice trochu vlny, ale nic extrémního. A je tu poblíž i želví farma, čaj. fabrika, herbal garden…

V Unawatuně už to je takový moc turistický, dost lidí, slunečníky atd.

Telefonování : pokud chcete volat do ČR, tak si kupte v kterémkoliv krámku s logem Dialog místní SIM kartu Dialogu za 150 LKR – volání do ČR pak stojí 25 LKR/min, SMS do ČR 6 LKR. Dobíjení kreditu opět kdekoliv, kde je logo Dialogu.

Doprava :

Busy – jsou levný a celkem v pohodě, jezdí furt a když jedete z výchozí stanice, tak si i sednete. Pro nás 2 metrový je samozřejmě problém kam s nohama, ale dá se to přežít.

Ceny : např. Ella-Matara 240 LKR (cca 180 km), Matara-Galle 62 LKR, Delhousie-Hatton 71 LKR…

Vlaky – jeli jsme z Hattonu do Elly 2. třídou za 160 LKR. Rozdíl mezi 2. a 3. třídou není téměř žádný, ale tím, že je 2. třída dražší, tak je větší šance, že si sednete. Nám se to povedlo po asi hodině jízdy. Vlak je pomalej, ale výhledy na týhle trase jsou parádní. 1. třída vypadá hodně slušně, cenový rozdíl oproti ostatním třídám jsme nezjišťovali.

Taxi – brali jsme si minivan z letiště do Anuradhapury (cca 200 km), ze 100 USD jsme ho ukecali na 70 USD.

Pak jsme měli další minivan na 2 dny za 12 500 LKR. Jeli jsme s ním trasu Anuradhapura, Rittigala, Sigiriya, Dambulla, Aluvihara, Kandy.

Řidič absolutně v pohodě, nic nám nevnucoval, nesnažil se dohazovat žádný ubytování atd. Když bylo na trase něco zajímavého, tak nám o tom řekl a zeptal se, jestli tam chceme. Když jsme řekli že ne, tak ani náznakem nezkoušel nějaký přemlouvání.

Můžu ho bez obav doporučit ostatním, jmenuje se Muditha Mawatha , tel. 0771-511211 , e-mail [email protected].

Je z Anuradhapury, má minivan, ale i tuktuky, říkal, že provádí i po Anuradhapuře.

V Elle jsme brali minivan na celodenní výlet za 7 000 LKR – Dowa Cave Temple, Lipton´s seat, Haputale, Diyalumi Falls, Rawana Falls.

Poslední taxi jsme brali z Galle na letiště – za cestu mimo dálnici jsme se domluvili na 8000 LKR, po dálnici chtěl o 500 víc, ale nespěchali jsme, tak zvítězila varianta bez dálnice.

Tuktuk – na celodenní výlet z Kandy do Millenia 2000, čajový fabriky v Pilimatalawě, botanický zahrady Peradeniya jsme si vzali 2 tuktuky po 2000 LKR za kus.

Tuktukáře Taru nám doporučil kamarád a opět ho v klidu doporučuju – tel. 077-9566195 , e-mail [email protected].

Tara je v pohodě, poradí Vám kdyžtak i dobrý ubytování atd. – opět ale žádný vnucování ničeho co nechcete.

Benzín stál aktuálně 165 LKR (1 Euro) za litr a podle místních se každý rok o dost zdražuje, tak při domlouvání ceny berte v úvahu aktuální cenu benzínu.

Jinak se asi dá dostat i na lepší ceny, nás bylo ale 5, tak jsme až tak extra netlačili na pilu.

Jídlo : hodně nám chutnalo v Kandy ve 2. patrový jídelně cca 100 m od chrámu Buddhova zubu. Nepamatuji si název, je to ale naproti velký budově, kde je Pizza Hut. V logu hospody byli myslím chili papričky a zaměstnanci měli stejný úbory (trička s logem hospody). Jídla kolem 250-400 LKR.

Výborně vařili i v Elle v hospodě s názvem tuším Chill. Patří zřejmě 2 starším evropanům co se tam občas motali za barem, když už nebudete chtít místní stravu, tak tady mají třeba steaky s hranolkama nebo řízek s bramborovým salátem. Je to tam trochu dražší (cca 600-900 LKR), ale pořád v pohodě.

V Pedlar´s Cafe Inn v Galle dělají výbornou barakudu. Je to tam opět trochu dražší (cca 800-900 LKR).

Ubytování :

Z toho kde jsme bydleli určitě můžu doporučit guest house Nature Inn v Inamaluwě (je to cca 10 km od Sigiriye). Za 2 a 3 lůžák jsme platili dohromady 4 000 LKR za noc a pokoje byly moc pěkný.

Pěkný ubytování je i v Elle v Peak view resortu v ulici Passara Road – za 2 noci ve 2 a 3 lůžáku jsme platili celkem 7 000 LKR a bylo to as nejlepší ubytování, kde jsme byli.

V Delhousie jsme měli úplně nejlevnější ubytování ze Srí Lanky v Greenhousu. Je to na trase na Adam´s Peak, sice kúča kde netekla teplá voda, ale má to tam docela „koule“ a cena za 2 a 3 lůžák na 2 noci byla 4 000 LKR.

V Kandy v Bahirawakanda Temple (chrám s velkou sochou Buddhy nad městem) jsou 2 mniši co byli několikrát v ČR. S tím mladším jsme pokecali, pozval nás do jejich jídelny na čaj a sladkosti od jeho maminky a nakonec nám požehnal. Byl to hodně příjemnej zážitek a máme mu tam posílat další lidi z ČR, tak se tam kdyžtak stavte a popovídejte si s ním.

Kdybyste cokoliv chtěli vědět, tak se ptejte a kdo se na Srí Lanku chystáte, tak si ji užijte, je parádní.

0
0

Díky moc, fakt to jde, já už na tom webu byla, ale myslela jsem si, že se jedná pouze o booking mezi Colombo a Kandy, teda, že tento druh vlaku jezdí pouze na této trati. Na zabukování v dubnu mně to nereagovalo, je to moc dopředu, ale když jsem to zkusila na leden, tak to fungovalo. Díky moc a přeji krásné dny. Markéta

0
0

Neni vubec zac, hlavne at vsechno klapne! 🙂 Sri Lanku si uzij, je to uzasny ostrov, musim se tam nekdy zase podivat 🙂

Zobrazuji 2 výsledky
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .