0
0

2. 4. 2006

V 11 hodin jsme se vydaly na cestu. Nejprve z Negomba do Colomba. Minibus měl místa asi pro 10 lidí. Jako později pict0079.jpgčasto, i nyní si nás řidič a jeho kamarád moc rádi posadili dopředu, aby mohli využít, že jedou s turisty a povykládat si:) Bylo fajn sledovat cestu před sebou, ale po čase bylo adrenalinu přespříliš. Řidič zručně kličkoval přecpanými uličkami mezi náklaďáky, ostatními auty a autobusy, tuk-tuky i chodci, aniž by projevil jakoukoli chuť snižovat rychlost. Začínám chápat nezbytné ozdoby, které jsou často na předním okně, přes které občas ani není vidět ven – budha sedící, budha stojící a různé další náboženské ozdoby.

55ti letý spolucestující využívá své moudrosti a celou cestu dává nám zásadní životní rady: neukazujte peníze, jen malé množství. Mějte je rozdělené na více menších částek schovaných na různých místech. Hlídejte si své batohy. Smlouvejte. Když vám někdo řekne cenu, vždy lze ji snížit na polovinu…..

Dostatečně poučeny o cestování i o životě jsme dorazily do colombo.jpgKolomba 🙂 Asi hodinu jsme nasávaly atmosféru tohoto rozmanitého města. Zahltila nás (krom hrozného horka a tisíce lidí) směsice vůní a pachů. Toto město je naprostým souborem protikladů – bohatství a bídy, moderny a tradice, směsice nejrůznějších lidí. Nakonec jsme se vrátily k autobusu a vydaly na další cestu, do Unawatuny.

Cestou jsme si dali malé pbčerstvení, ale kochaly se okolím, na kterém ovšem bylo poznat chudoba a pozůstaky následků následků Tsunami. (následky Tsunami 2) Po třech hodinách autobus zastavil s tím, že má problém a že dál nejede. Jízdné se vrací jen místním a všichni si musí najít náhradní dopravu. Na mapě zjišťujeme, že nejsme tak moc daleko, bereme tedy tuk-tuka (cenu jsme na doporučení spolucestujících usmlouvaly z 250 na místních 150,-) a jedem se ubytovat.

http://www.zelene.estranky.cz/clanky/srilanka_cestopis/z-negomba-do-unawatuny.html

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .