0
0

1. 4. 2006

Jsou 4 hodiny ráno a my přistáváme na Srí lance. Jediné mezinárodní letiště na ostrově je v Katunayake, 30 km severně od hl. města Colombo, v těsné blízkosti malého městečka Negomba. Okolí letiště je i přes pozdní noční hodinu přecpané taxíky. Každý se snaží urvat kšeft a udělá pro to téměř cokoli. Pár lidí nám rve tašky z ruky. Po chvíli nám došlo, že nám je nechtějí ukrást, ale poponést alespoň o pár metrů, třeba k nejbližšímu taxíku a pak z nás vymlátit co největší „spropitné“. Jelikož jsme ještě nestihly rozměnit bankovky na drobné mince, nemáme jim co dát. Nadávají nám tedy neskutečně, že je zneužíváme, jen co jsme se tu objevily. Příště budu třeba i kousat, jen aby mi batoh nikdo nevzal a nemusel se s ním táhnout:)

My jsme měly štěstí. Při nakouknutí na srílanský chat na internetu jsme si ještě před odjezdem domluvily odvoz z letiště s klukem jménem Dínu. Nyní jsme tedy ušetřeny prvního smlouvání o ceny. Příjemný studentík nás veze pryč z tohoto mumraje, k hotýlku, ve kterém jsme si pro první noc rezervovaly nocleh.

Při příletu jsme musely do vstupních papírů uvést adresu pobytu. Tak jsme jim uvedly tento hotýlek…. ať si nás tam klidně po zbytek měsíce hledá kdo chce:) Myslím, že tohle je ve všech zemích stejné – stačí si zjistit jakoukoli adresu a uvést ji do formuláře při příletu…

Přes veškeré strachy se z našeho „imaginárního přítele“ vyklubal velice příjemný inteligentní mladík, který za svou ochotu a odvoz z letiště nechtěl dokonce ani zaplatit. Zbytek noci se pict0046.jpgprocházíme po ulicích Negomba a vyzvídáme cokoli zajímavého, co je ochoten prozradit. Kupodivu na ulici je otevřený krámek s občerstvením. Kupujeme si vodu na pití a na doporučení zkoušíme Ginger beer – nealkoholický nápoj, který má přesto říz a osvěží výraznou chutí zázvoru.

Unavené po cestě se nakonec nad ránem loučíme. Desetihodinový let, ranní procházka po Negomvu, a záplava informací jsou tak akorát, abychom se svalily do postýlek a bezpečně obklopeny moskytiérou usínáme s utahaným ale šťastným úsměvem na rtech:)

http://www.zelene.estranky.cz/clanky/srilanka_cestopis/prilet.html

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .