0
0

Tenerifská sportovní sezóna funguje celý rok. Ať už chcete provozovat plachtění, windsurfing, potápění, jízdu na koni, pěší turistiku, nebo cyklistiku.

Pokud chcete prožít dovolenou alespoň trochu zdravě a sportovně, odpovědi na všechna přání jsou na Tenerife. Golf, veliká a krásná hra – mnoho různých golfových hřišť vás láká. Jízda na koni, nebo dobrodružný rybolov v hlubinách moře, tenis a ještě mnoho dalších sportů nachází na Tenerife ideální podmínky.

Vodní sporty na Tenerife

Díky tomu, že je Tenerife ostrov v Atlantském oceánu, si můžete užít spousty vodních sportů.

Jako zkušení sportovci si můžete půjčit vybavení, a nebo se zúčastnit kurzu pro začátečníky a každopádně si tak užívat nelimitovaného potěšení. Uprostřed krásné přírodní scenérie se prát s vlnami a deštěm.

Kitesurfing

Surfcity El Médano není jen Mekkou windsurfingu, ale rovněž bratříčka draka.

Vítr vane šikmo přes záliv, což činí Playa El Tejita Medano pro začátečníky nebezpečnou pláží.

Surfing

Surfingu si zase nejlépe užijete na severním pobřeží ostrova. Vlny mohou být vysoké až čtyři metry, pokud fouká příhodný vítr.

Mezi surfaři je velmi dobře známá Playa del Socorro v Los Realejos, kde si můžete pronajmout surfy a v zimních měsících dokonce brát lekce surfování.

V tu dobu jsou vlny menší a vhodné pro začátečníky a každodenní učení s instruktorem.

Také na Playa Martianez v Puerto de la Cruz najdeme výborné vlny připravené pro mnoho surfařů.

Windsurfing

S více než tři sta slunečných dní v roce a vítr docela konstantní teploty si můžete vychutnat tento nádherný sport bez speciálních ochranných oděvů. Teploty se vždy pohybují mezi příjemnými 18 a 29 Celsia a voda mívá kolem dvaceti. Nejlepší vítr se dá chytit na jihu ostrova.

El Cabezo: Playa del Cabezo je 1,5 km dlouhá zátoka na východním pobřeží ostrova Tenerife. Jedná se o první příčku nadšenců a dokonce worldcup si zde našel své místo, stejně jako mnohé další šampionáty a turnaje.

Fun Factory El Cabezo: Přímo v hotelu Playa Atlantiku CALIMERA najdeme sídlo Fu Factory El Cabezo. Kurzy windsurfingu se konají pouze v létě – nejvíce pro pokročilé surfaře.

El Médano: Dlouhá písečná pláž ve velké zátoce a vítr jdoucí zleva nabízí mnohé krásné chvíle v průběhu celého roku.

Další lokace vhodné k provozování Windsurfingu: Las Teresitas, Las Americas, Los Cristianos.

Plachtění

V Los Cristianos je škola plachtění pro pokročilé i úplné začátečníky. Právě zde si najmete čluny a kajaky. Plavba mezi Kanárskými ostrovy, kdy plachty vítr nadouvá a ostrá příď prořezává vlny. Právo a zákony zde patří větru a velikému moři, jeho vlnám, slané vodě…

Potápění

Centrum ponorů s více než pětadvacetiletou tradicí je k dispozici v Playa Paraiso, Costa Adeje, v Baracuda club Tenerife. Již deset let funguje také středisko Ocean Trek na Playa de las Americas.

…a mnoho dalších potápěčských center například v Los Gigantes, Puerto de la Cruz a dalších.

Kanoe a kajaky

Tenerife obklopují impozantními útesy stoupající z Atlantiku, jako obři. Mezi nimi se táhnou klikaté soutěsky ústící do snových zátok. Ty nejsou tak snadno přístupné. Nestačí sednout do auta a nějak tam dojet. Na opravdu krásná místa se dostanete jedině vlastní silou. Díky kajaku, nebo kanoi se dostanete i na ty nejkrásnější kouzelné a pohádkové pláže rozseté po celém západním pobřeží Tenerife.

Kajak můžete praktikovat individuálně, v týmu, nebo skupině. Můžete se účastnit mnohých výletů a organizovaných zájezdů, nebo dokonce si udělat kurz a naučit se kajak ovládat.

Je to vskutku krásná prázdninová podívaná a neocenitelná zkušenost osvěžující celou dovolenou. Pádlujete podle pobřeží a zatím, co se z korun košatých stromů rozletí hojnost všelikých opeřenců, šumí moře svou píseň a vlnkami vás mírně houpá. Západ slunce zřít, jedním z ptáků být, z moře sílu brát a v zátoce, kde elfové dávají dobrou noc bludičkám a skřítkům relaxovat…

Golf na Tenerife

Tenerife je rájem golfistů. Někteří by možná nadávali, ale je skutečně úžasné utopit míček v Atlantiku a ještě se při tom kochat jaksi nadpřirozeným výhledem na pohoří Teide. Klimatické podmínky navíc dovolují se věnovat Golfu 365 dní v roce.

Na Tenerife našlo svou základnu poměrně velké množství golfových hřišť. Příkladem budiž:

Real Club de Golf de Tenerife v Tacoronte

La Rosaleda Golf Club v Puerto de la Cruz

Buenavista Golf v Buenavista del Norte

Golf Costa Adeje v Adeje

Golf Las Americas v Playa de las Americas

Centro de Golf Los Palos v Las Galletas

Urbanisation Amarilla Golf v San Miguel de Abona

Golf del Sur v San Miguel de Abona

Koně na Tenerife

Existuje dosti velké množství způsobů, jak prozkoumávat krásy a pohádková kouzla ostrovu Tenerife. Jedním z nejkrásnějších, nejkouzelnějších, nejromantičtějších a nejzajímavějších vůbec je právě kůň.

I ten největší rýpal musí přece uznat, že dívat se na svět z koňského hřbetu je vždycky o něčem jiném, než se plahočit pěšourem.

Na drobných pěšinkách, co skrz naskrz prořezávají mohutné borovicové lesy, na pobřeží plném prastarých opuštěných stavení, tam všude je mnoho krás a můžete mi věřit, že prohlídka v sedle bujného hřebce, nebo krásné klisny je nádherným dobrodružstvím, které vás nebude doprovázet jen celou dovolenou, nebo prázdninami. Vůbec ne. Na takový velkolepý zážitek budete vzpomínat celý život.

Hned několik koňských farem a vil nabízí výuku jezdectví. Také organizují výlety a dlouhé projížďky po ostrově. Majitelé jsou mistry v oboru a vždy vyberou správného koně pro správného hosta. Samozřejmě i mistr tesař se někdy utne, ale snad nebude tak zle. Každopádně, na své si přijdou začátečníci i velmi pokročilí.

Takže kdo umíš jezdit, nečekej více a vzhůru do sedla.

Pěší turistika a Treking

Zlatavé pláže, černé moře měsíční krajiny, lesy plné kaštanů, borovic a eukalyptu. Dalo by se říci, že je Tenerife takovým malým kontinentem.

Pokud jste se odhodlali věnovat se pěší turistice, pravým lákadlem se vám stane Pico de Teide . Neaktivní sopka a zároveň nejvyšší hora Španělska se tyčí do výše 3718 metrů nad mořem a při dobré viditelnosti poskytuje prostě nádherný výhled.

Teide , Las Canadas, kráter Caldera a okolní hory ukazují, jak má vypadat ideální turistický terén.

Vlastně je rájem turistiky celý sever ostrova. Pohoří Teno je například protkáno hustou sítí stezek a je výborným místem, pokud rádi pozorujete ptáky. Častým výchozím bodem pro dobrodružné výpravy je také drobná vesnička Masca.

Okolí Adeje vás zase překvapí nádhernými výhledy na pobřeží, moře a také na sousední ostrov La Gomera.

Tenis

Na okraji města Puerto de la Cruz na severu Tenerife zapustil své kořeny tenisový klub/škola Miramar Sports Center. Každý rok vás potěší turnajovým kláním Open Isla De Tenerife. Registraci do turnaje můžete provést přímo na místě.

Cyklistika na Tenerife

Cyklosezóna na Tenerife nekončí.

Sopečný ostrov Tenerife můžete projíždět křížem krážem i na kole. Často právě na něm objevíte zajímavá zákoutí a skryté poklady. Na mnohých výletech vás cestou bude doprovázet nádherný výhled na Atlantik občas doplněný vzdáleným obrazem sousedního ostrova někde na horizontu.

Horská kola dobře prověří lesy plné bujné vegetace, jako například borovicové lesy v La Caldera. Trasy tudy vedoucí jsou velmi oblíbené, ale svažitá oblast La Orotava vyžaduje poněkud větší výdrž. Projet se můžete po asfaltových i prašných lesních cestách.

Při výletech pohořím Teno se zase můžete ocitnout uprostřed měsíční krajiny a bizarních tvarů sopečného původu. V okolí Las Canadas si krajiny plné kráterů užijete dosytnosti. V žáru letního slunce určitě nezapomeňte dostatek pití, teploty mohou být velice vysoké.

Nedaleko Aguamansa jsou k dispozici jednoduché a ploché lesní cesty pro méně zkušené cyklisty. Zde není třeba špičkového kola, silnice jsou snadno sjízdné. V Puerto de la Cruz najdete zase náročné stoupání a prudké sjezdy.

Do nadmořské výšky 1700 metrů se dostanete při výletech po krajích La Esperanza. Výhled na husté eukalyptové lesy je působivý a následujícím rychlým klesáním se můžete snadno dostat do Puerto de la Cruz.

Také pohoří Anaga nesmí být opominuto. Tady se můžete věnovat velice různorodým výletům. Převážně to ale budou jednotraťové stezky a výšlapy na některé kopce. Krajina a vegetace jsou působivými prvky výletů a dovolených a cyklotrasa se díky ním stává atraktivním a poutavým místem plným skvělých zážitků.

Samozřejmě je možné vypůjčit si jízdní kola a k nim i veškeré vybavení.

Paragliding

Tenerife je výtečným místem k provozování paraglidingu. Mnoho a mnoho míst vás zve k této výjimečné prázdninové aktivitě.

Z ptačí perspektivy je pohled na Tenerife zcela jiný a při západu slunce si připadáte ještě výše, než kdy zlatavý kotouč vládnoucí obloze může být.

Unášeni větrem do náruče lehkosti a svobody cítíte se jako pták. Na přednáškách se můžete tomuto sportu naučit a i děti se mohou věnovat krásné zábavě samozřejmě se souhlasem rodičů.

Stabilní a optimální vzdušné proudy a skvělé podnebí dovolují létat skoro každý den, a to jak v zimě, tak i v létě.

Na více než 20 místech mohou začátečníci získat první zkušenosti a pokročilejší možná i nějaký ten peníz. Profesionální instruktoři vám poradí nějaké dobré triky a způsoby využitelné v konkrétních částech ostrova.

Jedny z nejpopulárnějších oblastí Tenerife se nacházejí na jihozápadním pobřeží. Velmi oblíbenými jsou i Taucho poblíž Los Cristianos a Ifonche u Las Americas. V severní části jsou to Izaňa v oblasti Teide a Corona u Los Realejos. Mezi dalšími můžeme počítat ještě s Garachico, La Laguna, Candelaria a Punta del Hidalgo.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .