0
0

Jedinečné klimatické podmínky dělají z Gran Canarie ostrov skutečně golfu zaslíbený. Tento sport se zde dá skutečně pěstovat 365 dní v roce a tomu odpovídá i počet golfových hřišť s různými stupni obtížnosti. Vybrat si mezi nimi je někdy skutečně velice těžké.

Všechny hřiště na ostrově se nacházejí v rádiusu maximálně 50 kilometrů a díky této krátké distanci je skutečně jednoduché navštívit během dovolenkového pobytu různé a do různých částí ostrova posazená golfová zařízení, či je různě kombinovat.

Nejznámějším je 18 jamkové hřiště v Maspalomas, navržené v roce 1968 Mackenziem Rossem. Hřiště je hned vedle písečných dun a o příjemný den se postará mírný bríz, trvale vanoucí od moře. Více informací o cenách a rezervacích najdete ZDE.

Další 18 jamkové hřiště hřiště blízko Maspalomas a také hned vedle moře v Meloneras navrhl Ron Kirby a první odpal byl proveden v roce 2006. Více informací naleznete na tomto odkazu.

K dalšímu 18 jamkovému hřišti už musíte vyrazit směr jih do resortu Salobre, otevřenému v roce 2000. Hřiště navrhl Roland Fauré a pro jeho umístění byla vybrána oblast ve vnitrozemí ostrova, skýtající nádherné pohledy na pozůstatky vulkanické činnosti nebo na kopce ve středu ostrova. Resort nabízí i ubytování přímo u hřiště. Bližší informace je možné nalézt na stránkách věnovaných tomuto hřišti.

Nejnověji otevřeným je Anfi Tauro Golf Resort, ležící u dálnice směrem na Mogán. Původně 9 jamkové hřiště otevřené v roce 2000 bylo rozšířeno o dalších 18 jamek a rezervovat si termín můžete ZDE.

Nejstarším hřištěm na ostrově a i v celém Španělsku je v roce 1891 otevřené 18 jamkové hřiště Real Club de Golf Las Palmas, přestavěné v roce 1956 Mackenziem Rossem a ležící blízko Las Palmas. Další 18ti jamkou ve stejné oblasti je El Cortijo Club de Campo a nebo El Cortijo Golf Center.

Thalassotherapie, Ayurveda & Co – nabídka léčebných pobytů na Gran Canarii

Zdravotní turistika má na Kanárských ostrovech dlouhou tradici, první návštěvníci si jezdili léčit plíce, žaludek či nervy již v polovině 19.století a využívali nádherné klima a minerály nasycený mořský vzduch.

Tradice se zachovala do dnešních dní a tak na ostrov přijíždějí lidé a užívají alternativní pobyty na místo konvečních turistických zájezdů. Nabídka léčení je poměrně široká a je možné si vybírat z řady lázeňských či wellness hotelů, jako jsou Gloria Palace v San Agustínu, Gloria Palace Royal blízko Puerto Rico nebo Lopesan Villa del Conde v lokalitě Meloneras.

Zejména hotel v San Augustínu vyčnívá nad svou konkurencí. Jedná se vlastně o největší Thalassotherapie centrum v Evropě. Se svými 6.800 m2 plnými vířivek, podvodních masáží, saun a dalších služeb je skutečně bezkonkurenční. Podobná charakteristika platí pro další z řady Glorií, tentokrát u Puerto Rica. Tento hotel vyniká svou architekturou a poskytuje srovnatelné služby i když na menší ploše. Specialitou třetího hotelu Lopesan Villa del Conde je nádherný výhled na moře přímo z wellnescentra. Všechny tři hotely jsou 5* a jejich hlavní nabídku tvoří antistresové programy.

Další hotely, nabízející podobné služby, leží tak jako Lopesan Villa Grande v Maspalomas, poblíž majáku. Jsou to Gran Hotel Residencia a Seaside Hotel Palm Beach. Ten první k tradičním wellness programům přidává ještě tradiční čínskou medicínu, implantologii a fyzioterapii. Celé zařízení je ukryté v palmovém háji a vyniká nádhernou japonskou zahradou. Palm Beach pak nabídku dálněvýchodních léčebných postupů jenom rozšiřuje.

Další hotel s obdobnými službami je v těsné blízkosti předchozích. Gran Hotel Costa Meloneras se nechal inspirovat vulkanickým původem ostrova a v Gran Spa Corralium naleznete na 3.000 m2 sauny, parní lázně, Kneippovy lázně, slané koupele, celkem přes 80 různých aplikací včetně antistresového programu. Další hotel Sheraton Salobre Golf je vzdálen několik kilometrů od Maspalomas a nachází se přímo u golfového hřiště v resortu Salobre. Vyniká především velmi klidným prostředím a nádhernými výhledy na hory.

Thalassotherapie

Thalasso (odvozeno od řeského slova thalassa, tedy moře) se vyznačuje léčením nemocí působením mořské vody, mořského vzduchu, sluníčka a mořských řas. Thalassotherapie je jednou z nejstarších, nejúčinnějších a přírodních léčebných metod. Léčba je založena na užívání bazénů s mořskou vodou ohřátou na 37 ° C. Prvky jako jód, síra, vápník a hořčík jsou pak dobře absorbovány kůží a jejich příjem nahrazuje nedostatek soli a minerálů v těle, často způsobené stresem a vyčerpáním. Tento typ léčby umožňuje rychlé obnovení nervového systému a hodí se nejen proti stresu, ale i jako prevence problémů, jako je revmatismus, artritida, bolesti svalů a kostí. Ošetření trvají od 2 do 12 dnů.

Ayurveda

Ajurvéda znamená „věda života“ a vychází ze zásady, že pokud existuje přirozená rovnováha v těle, funguje vlastní samočisticí mechanismus organismu. Pokud je rovnováha narušena, můžeme tyto síly aktivovat pomocí Ayurvedy a docílit pomocí uklidňujících masáží a aromaterapeutických olejů detoxikace organismu. Cílem léčby je aktivovat vlastní uzdravení, lepší metabolismus a zlepšit orientaci v přirozeném způsobu života.

Aloe Vera

Aloe Vera je známá jako zázračný prostředek především v přírodní kosmetice. Po tisíce let je známa pro své legendární léčivé účinky. Již ve starověkém Egyptě byla tato rostlina známa tím, že její „krev“ dávala krásu, zdraví a nesmrtelnost. V Číně byly trny z aloe vera listů vydávány za posvátné nehty spásonosného božstva. Pro indiány patřila aloe vera k posvátným rostlinám, afričtí kočovníci (nomádi) ji nazývali „lilií pouště“, pro dnešní američany je „doktor aloe“ nebo „tichý léčitel“, pro Rusy jednoduše „elixír života“. A naše prababičky jí daly název „prostředek první pomoci“.

Pět základních vlastností dělá z aloe vera rostlinu tak zajímavou pro medicínu i léčitelství : působí protizánětlivě, protiplísňově (fungicidní), má srovnatelný účinek s antibiotiky, působí jako regenerační a imunitní stimulant. Navíc, omezuje vedlejší účinky léků, posiluje imunitní systém a pomáhá odstranit nahromaděné toxiny z těla.

Aloe vera je ideální i jako přípravek po nadměrném užívání slunce, protože proniká do pokožky čtyřikrát rychleji než voda. Kromě vysokého počtu molekul cukru obsahuje aloe vitamíny, minerály, aminokyseliny a enzymy. Jinými slovy, aloe je velmi efektivní, čistá rostlinná látka.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .