0
0

Na Mallorku s německou CK

Pokud se chcete podívat na tento krásný a největší baleárský ostrov, zkuste se podívat také na nabídku německých cestovních kanceláří, cenově vycházejí o mnoho lépe, než ty české a celkově zde ušetříte i čas např. se zbytečným čekáním delagáta a celého autobusu před hotelem, než se ostatní hosté ubytují. My jsme letěli s německou ByeBye, resp. Alltours, rezervovali jsme u české cestovní agentury nacesty.cz a musím říct, že vše proběhlo naprosto bez problému. Pochvala patří především nacesty.cz, která je o několik kroků před samotnými českými touroperátory, co do přístupu ke klientovi, tak do IT technoligie, které používají. Opravdu paráda. Zájezd na Mallorcu do letoviska S’Illot jsme rezervovali on-line, asi dva dny po zaplacení nám zasali letenky a voucer a už jen čekat na odlet. Ten jsme měli z letiště Vídeň, cesta z Ostravy trvala klidnou jízdou cca 3.5 hodiny, Vídeň je skvěle značená, takže ani nepotřebujete navigaci, abyste trefili na letiště. Když jsem se zmínil o cenové výhodnosti, my jsme zájezd koupili do 4* hotelu all inclusive v červnu na 7 dní za 16000 Kč vč. family room. Cena do stanardního pokoje byla někde kolem 13500 Kč, u české cestovní kanceláře je průměrná cena 4* all inclusive někde kolem 20.000 Kč.

Parking Mazur ve Vídni a odbavení s FlyNiki

Samotný příjezd na letiště byl v pohodě, trochu bloudění jsme si však užili při hledání parkoviště Mazur, které je cenově nejvýhodnější, týden přijde na 1.000 Kč vč. transferu k/od odletu. I když je v podstatě parkoviště Mazur součástí komplexu letiště Vídeň, od odletové haly je cca 5-7 km a není moc dobře značené, takže si buďto prostudujte pořídně mapu, nebo si přečtěte následující stručný návod, jak se na Mazur parking dostat.

Jakmile přijedete na letiště a objedete odletovou halu, jeďte stále dozadu, po levé straně budete mít administrativní budovy, po pravé bude velké parkoviště patřící přímo k letišti. Pozor, to ještě není Mazur. Před Vámi uvidíte supermarket Billa a zde na přižovatce odbočte doleva. Po cca 200 m budete moci jet rovně nebo v pravo na výjezd č. 9, jeďte právě tímto výjezdem a na další křižovatce do prava stále po silnic číslo 9 (pozor, kousek dále je opět sjezd na letiště, který Vás vrátí zpět na příjezdovou silnici k odletové hale). No a cca po 5 minutách jízdy uvidíte modrou tabuli Mazur, cedule je velké cca 2×2 metry a není až tak moc viditelné, takže dávejte pozor.

Po příjezdu na parkoviště se dostanete před automat a el. bránu. Parkovací lístek, který jste si možná koupili již v ČR není parkovací, ale odparkovávací:-), takže na automatu zmáčkněte tlačítko pro vystavení nového vjzedového lístku a ten si schovejte k výjezdu. Ideální je zaparkovat uprostřed, někde kolem řady 13-15, kde je přímo zastávka autobusu, který Vás pak odveze na letiště. Autobusy nejezdí každých 10 minut, ale je to nějak časově rozděleno, v našem případě od 8.45 hodin byla frekvence každých 30 minut.

Jakmile se z dovolené vrátíte, autobus zpět na Mazur staví u příletů na stabovišti 1 nebo 2, zde je to již pěkně označeno a nemůžete tedy bloudit. No a až budete vyjíždět z parkoviště, jděte k automatu u výjezdové brány, do něj vložte jak vjezdový lístek, tak i ten, který jste zakoupili v ČR, ten se nakóduje, vyjede zpět a poté jej vložíte do automatu u samotné brány a hurá domů:-)

Let s Niki, catering na palubě, …

Pokud poletíte na Mallorku s německou cestovkou, asi s největší pravděpodobností poletíte s leteckou společností Niki nebo AirBerlin. Ostatně až přiletíte na Mallorku zjistíte, že snad ani jiná letadla než těchto dvou leteckých společností tam nelétají. Mallorca je skutečně německá kolonie. Odbavení pro Niki ve Vídni probíhá v jiné hale než odletové, takže musíte přejít snad celé letiště a poté do jiné budovy, kde čeká na odlet masa ostatních pasažérů. Vy si můžete vystát frontu na odbavení nebo je zde také řada automatů, kde stačí zadat číslo el. letenky a vytisknout si jednoduše palubenky sami a poté jít jen odevzdat zavazadla na přednostní odbavení. Tím si ušetříte cca 20 minut času, je to velmi jednoduché a na výběr je z několika jazyků (angličtina, němčina, francouzština, …). Co se týče kvality letadel a servisu, je asi srovnatelný s ČSA nebo Travel Servisem, jen místo teplého cateringu dostanete sandwich (maso nebo sýr) + teplé a studené nápoje.

No a po nástupu do letadla jste za dvě hodinky na Mallorce.

Přílet do Palma de Mallorca a transfer do S’Illot

Po dvou hodinách letu přistanete na letišti Palma de Mallorca, vyzvednete si zavazadla a zde pozor, nečeká delegát (u CK All tours nebo ByeBye), ale musíte vyjít ven z prostoru pro odběr zavazdel do výstupní haly a hledat stánek těchto cestovníh kanceláří. Tam na Vás již bude pracovník cestovky čekat a dle voucheru Vám sdělí, do jakého autobusu máte nastoupit. Busů tam čeká desítky, takže se pořádně dívejte na na čísla, s německou cestovkou Vás nikdo nebude vodit za ručičku jako u českých, prostě nastoupíte, řidič se Vás jen zeptá jaký hotel.

Check-in v hotelu Mariant Park

Až dojedete k hotelu na ostrově Mallorca, vystoupíte, vezmete si zavazadlo a jdete se ubytovat. Žádný delegát nečeká, což mi přijde skvělé a opravdu to ušetří dost času. S českou cestovkou jede delegát, která vyklopí hosty, jde na recepci, vyzvedne jim klíče, dá instrukce a když máte hotel třeba 8 v pořadí, takovýto transfer se dost protáhne. Zde ne, prostě vystoupít před hotelem, jdete na recepci, ukážete voucher a bydlíte. Jednoduché, prosté a rychlé. To opravdu oceňuji.

Krátce o letovisku S’Illot a Sa Coma

Náš hotel (Mariant Park) se nacházel v letovisku S’Illot. Malém a velmi klidném městečku, které je vhodné pro rodiny s dětmi nebo důchodce. Od letiště v Palma de Mallorca je to asi 45-50 km, což je busem necelá hodinka jízdy, autem dejme tomu 40 minut.

V letovisku S’Illot jsou dvě pláže, malá a ani nevím, jak se jmenovala a velká v Sa Coma. Co se týče vyžití a restaurací, tak restaurací a barů je zde dost, nečekejte ale žádné diskotéky nebo zábavní parky. Je to opravdu klidné místo pro popsané cílovky, kde si lidé jezdí spíše odpočinout nebo za klidem. Pokud hledáte zábavu, pařby apod., jeďte spíše někam k Palma de Mallorca. S’Illot opravdu vřele doporučuji rodinám, klid, věková kategorie spíše od 30 a výše až někam k 80 letům, takže se nemusíte bát nočních výtžností nebo lidí hledající zábavu až do rána, apod.

Pláže S’Illot a Sa Coma

Jak jsem se již zmínil, v S’Illot jsou pláže dvě, obě dvě krásně písčité, balzám na nohy se zde procházet. Abych řekl pravdu, ani nevím, jak se ta menší jmenovala, byly jsme zde jednou a je u ústí nějaké řeky, nevo resp. U nějakého zakončení. To možná bude bavit Vaše děti, protože je plná ryb. No a ta větší je v Sa Coma, je to vlastně další letovisko, které je ale se S’Illot spojené. Tato pláž může být dlouhá cca 1-1.5 km, je velmi pěkná, po celé délce ji lemuje hezká promenáda osazená palmami a různými barevnými keříky.

Výhodou je, že je zde i několik dřevěných mol až téměř k moři, takže není problém sem zajet s kočárkem nebo s vozíkem. Navíc podél pláže je několik beach barů, kde jsou sprchy a veřejná WC, takže vybavenost je opravdu dobrá. Co se týče moře, v červnu bylo ještě dost studené a pro děti je dobré, že je mělké. Na plavání je cca 200 m od břehu, velmi velmi pozvolna se svažující. Ještě třeba 50 m od břehu je voda ke kolenům, takže děti se vyřádí:-)

Výlety na Mallorce

Pokud chcete podnikat výlety na Mallorce, není nic lepšího, než si půjčit auto. To není vůbec drahá záležitost a půjčit lzejak na ulici, tak v hotelu. V hotelu byl ceník od Europecars, kdy nejlevnější vůz vyšel na 65 Eur, po dotazů na recepci nám byl ukázán jiný podpultový ceník, kde třeba Fiat Panda vyšel na 1 den na 38 Eur, dětská sedačka na 4 Eur. Není třeba, alespoň ne v hotelu, žádný doposit nebo krytí kartou. Jen řidičák a občanka, podpis a máte auto. Auto nepřivezou k hotelu, ale řeknou Vám, v jaké ulici stojí. Fiat Panda je super auto, protože vůbec nežere, za cca 300 km cestu si vzal asi 7 litrů benzínu:-) Jinak aktuálně k 10.6.2012 je cena beznínu 1.34 eur za litr. Pokud chcete sehnat ještě levnější vůz, mrkněte se po Peugeot 106, ten je za 28 Eur, ale není k sehnání všude. V S’Illot je ale k mání v autopůjčovně za hotelem Mariant 3* nebo jsme jej viděli ve vedlejším Cala Millor.

No a kam tedy s autem cestovat? Určitě do hlavního města ostrova Mallorca, do Palma de Mallorca. Krásné životem pulzující město plné pohodových lidí a překrásné zeleně, pouličních úmělců a pohádkových postav. To doporučuji na sto procent, je to opravdu zážitek. Ze S’Illot je to 45 km směr Manacor, trefíte bez problémů. Navíc jakmile přijedete do centra, hned u hlavní atrakce města, tedy katedrály je velké podzemní parkoviště, tuším že za 1.2 Eur za hodinu. Jinak je zde krásná hlavní třída, nevynechejte ani katedrálu nebo přístav plný luxusních jachet. V dálce uvidíte také obrovské výletní lodě, no wow.

Když budete v Palma de Mallorca, zastavte se také v mořském mega akvárku v Platja de Palma, což je asi 7 km od Palmy. Je to zážitek pro děti, kde uvidí přes 8000 mořských živočichů. V Platja de Palma je také velká 4.5 km dlouhá pláž a zde je vidět rozdíl mezi letovisky. Toto letovisko je již hodně o zábavě, je zde plno mladých němců, barů, …

Při cestě nazpět se zastavte v Porto Cristo, kde jsou Dračí jeskyně. Uvnitř je teplota 20 C, takže se nemusíte bát nachlazení. A také je zde krásná zátoka s kouzelnou pláží a velkými vlnami, jmenuje se Cala Murada a Cala Aquila, stojí za to vidět.

Ceny jídla Mallorca, restaurace, bary, …

Mallorca je dle mého poměrně dost drahá a jezdit sem na dovolenou bez all inclusive je nesmysl, protože ušetříte pár tisíc, které zde utratíte za oběd a pití.

Obecně oběd zde pořídíte za cca 10 eur na osobu, bagetu kolem 7 eur, pizza také od 7-12 eur. Pivo stojí kolem 3 eur, kafe nebo cappucino vyjde v resrtuarci na 3.5 eura, ale třeba v Burger King na 1.3 eur. Voda v Intersparu 1.5 l stojí 1.2-1.5 eur, hotdog 3.5 Eur, palačinka také 3.5 eur. Paela kolem 12 eur, 1 litr sangie (ale výýýborné) stojí v průměru 10 Eur, ale jsou bary (např. Český Vista bar v S’Illot), kde ji koupíte za 5 euro. Takže pokud máte polopenzi a chcete obvědvat mimo hotel, úplně základní oběd Vás přijde na dejme tomu 15 Eur na osobu. Ceny z června 2012.

Odlet z Mallorky a rychlé odbavení přes automat

K odletu není příliš co psát, ale dám Vám malé doporučení, jak nečekat snad hodinovou frontu při čekání na odavení zavazadel. Ty fronty jsou fakt šílené a tak hodinku byste si vystáli. Před gaty jsou opět automaty na rychlé odbavení, takže jděte hned sem, zadejte číslo eletenky, vytiskněte a jděte rovnou k prázdnému odbavovacímu stánku. Toto využívá jen málo lidí, takže za 5 minut jste hotoví a můžete ještě utrácet v dutyfree:-)

Na závěr bych Mallorku určitě doporučil, je to krásný ostrov plný palem, barevných keřů, je nesmírně čistý, vše na úrovni.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .