0
0

Ibizské pobřeží, čítající po obvodu asi 210 kilometrů, má v nabídce na 52 pláží – playa (španělsky) nebo platja (katalánsky) – či zátok – cala, pro Vaše vodní radovánky. Mnohé z těchto pláží byly také oceněny modrou vlajkou EU. Co se týká podloží, převládají písečné pláže. I písek může mít různé kvality – některé s hrubším pískem, jako například Benirrás na severu ostrova, některé s tak jemným, že Vám zaleze do plavek a už ho z nich nevyperete – třeba Aiguas Blancas na severovýchodním pobřeží. Obecně shrnuto, opravdu dloooouuuuhá písečná pláž (3 km) je Playa d’en Bossa pod hlavním městem Ibizou, další taková podobná, i když kratší, je Las Salinas v území přírodního chráněného území pod letištěm. Sever ostrova je zelenější a divočejší, zde hledejte romantické zátoky uprostřed útesů lemované lesy, na východě menší pláže a zátoky, na západním pobřeží – jak se říká – nejkrásnější pláže na Ibize (s ještě krásnějšími západy slunce). Nudismus provozujte na dvou z nich: Es Cavallet na jihu nebo Aiguas Blancas.

Cala d’Hort

Neboli zlatá zátoka, romantická, asi 150 metrů dlouhá pláž, s bílým pískem a průzračnou vodou. Poblíž stylová rybí restaurace. Nabízí nejlepší pohled na ostrovy Es Vedrá a Vedranell. Vychutnejte si tu nezapomenutelný západ slunce.

Playa de Comte

Výjimečné přírodní okolí, tvořené oranžovými skalami, překrásné západy slunce s výhledem na okolní menší ostrůvky. Písečná, místy skalnatá, poměrně hojně navštěvovaná.

Cala Xarraca

Zátoka zasazená v divokých lesích na severu, klidná písčítá pláž, místy skály. U pláže restaurace.

Cala Benirrás

Dlouhá pláž s hrubším pískem, zátoka krytá před větrem, lemována lesy, prudce klesající mořské dno. Místo setkání hippies při nedělních obřadech západu slunce za vibrujícího zvuku bubnů.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .