0
0

Rok se nám s rokem sešel a my jsme se opět vrátili ze zájezdu nejen za potápěním ze španělského městečka L´Estartit. Kousek od něj totiž leží ostrovy Illes Medes, které jsou již mnoho let vyhlášeny podmořskou rezervací a tak potápění tady patří mezi to nejlepší, co můžete ve středozemním moři vidět.

Letos nás na zájezd pořádaný potápěčskou bází Diving Jesenný vyrazilo 40 účastníků, z nichž 29 bylo potápěčů. Jako již tradičně jsme vyrazili autobusem, v němž bylo pěkně veselo, ještě před nástupem se začaly otevírat flašky s různými tekutými pochutinami a ty po nástupu kolovaly autobusem všemi směry, takže když se to někomu nakupilo, tak potřeboval být spíše chobotnicí, aby to všechno zvládal.

V sobotu ráno nás Španělsko přivítalo krásným počasím a to nám vydrželo po celý pobyt, na rozdíl od loňska jsme se tedy mohli začít potápět hned další den. První společný ponor byl tedy v neděli odpoledne na lokalitě Tasco Petit. Na moři byly sice trochu vlny, což několika účastníkům ne úplně sedlo a tak se po ponoru vytvořila na pravoboku menší skupinka, která se rozhodla nakrmit ryby, aby se nás drželi i na dalších ponorech :o)

Další ponory si již každý plánoval tak jak chtěl, někdo udělal třeba jen jeden ponor, jiní jich udělali i 11, prostě na pohodu jak to každému vyhovovalo. Viditelnost sice nebyla letos nejlepší, hlavně v hloubce pod 25 metrů byla voda značně mléčná, ale přesto se bylo na co dívat. Na každém ponoru nás doprovázeli obří kanici, kteří jsou tak trochu symbolem těchto ostrovů. A samozřejmě tu byla i řada dalších ryb, pokusím se vyjmenovat, co všechno jsme zde viděli: kanice, murény, ropušnice, tuňáky, barakudy, sardinky, kněžíky, zubatce, mořany, úhoře, cípaly, pyskouny, očnatce, parmice, sapíny, smuhy, slizouny, bradáče, tresky, chobotnice, různé druhy nahožábrých plžů a stěny obrostlé gorgoniemi. Zajímavé byly letos malé medůzky, kterých bylo u hladiny požehnaně, a ty krásně světélkovaly, něco takového jsem ještě na vlastní oči neviděl. Jen měsíčník se nám letos bohužel neukázal… Ale od místních divemasterů jsem se dozvěděl, že zde již párkrát spatřili i žraloky, tak se máme na co těšit příště.

No a samozřejmě se jen nepotápělo, jako vždy to také bylo hodně o jídle. Hned první večer jsme samozřejmě museli zamířit k „číňanovi“ (restaurace kam zaplatíte vstup 10 EUR a můžete sníst kolik čeho chcete), kde začalo to pravé „španělské obžerství“, no sotva jsem se dopotácel zpátky na pokoj. Další večery jsme navštívili i oblíbeného Ira, Inda, mexickou hospodu a samozřejmě nemohli chybět rybí speciality.

Část zájezdu vyrazila i na výlet do Barcelony, které je odsud vzdálená jen 100 kilometrů, nebo do „španělských Benátek“ kde si za pár euro půjčíte člun a projíždíte se po kanálech. Nechyběli ani výstupy na Rocca Mauru nebo na nedaleký hrad.

Potápěčská část zájezdu udělala celkem 182 ponorů, což je více jak loni a ponor i letos vyšel stejně jako loni na krásných 24 Eur. Jako vždy se tedy zájezd vydařil a všichni si ho chválili. No co dodat… snad jen termín odjezdu na příští rok, a ten bude 5.září. Tak pokud se s námi do Španělska chcete vydat příští rok vydat, tak už si můžete předběžně rezervovat místa ;o)

Tak zase za rok, na Medesách!!!

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .