0
0

Cena dovolené:46.040,- pro 2dospělé osoby a 3letého syna – polopenze od cestovní kanceláře Firo Tour.

Po příletu do Malagy v 1h v noci si náš prcek snědl jídlo, které jsme dostali od letušky s sebou (protože celý let prospal). Delegátka od CK Firo nás odvedla k autobusu. Cesta do hotelu trvala asi 20min. Dostali jsme pokoj v 7mém patře hotelu Balmoral a kartu do jídelny. Ovladač na klimatizaci-20E vratná záloha.

Po ranní snídani jsme se šli podívat na moře-náš mrňous do něj skočil v tričku a kraťasech. Měli jsme jen 15min než přijde delegátka. Rychle jsme se vrátili na pokoj – převlékli malého a čekali na recepci. Informace o výletech s CK nás nezajímala-počítali jsme už dopředu s tím, že si sami vypůjčíme auto. Pak jsme se šli vykoupat a na nákup do obchodního domu Mercadona, který byl vzdálený asi 4OOm od hotelu-5l neperlivá voda -0,50E a lahůdka všech lahůdek a vyhlášená specialita šunka Jamon Serano 100g -1,60E. Tu jsem kupovala ještě několikrát. V tomto hotelu nechodili číšníci, kteří by objednávali pití, ale měli v rohu jídelny bar, kam si lidé chodili kupovat nápoje. Po večeři byl manžel unavený a tak šel ve 22h spát s prckem. Se slovy „Přece to tady neprospím“ jsem se vydala na malou procházku. Promenáda vede od pláže, která je vzdálená jen 100m od hotelu – ale přes velmi rušnou silnici-kde přejdete na semafory (a pokud jdete pomalu-tak na vás Španělé troubí a pokud na přechodu nejsou chodci – jedou i na červenou!). Náš soused z hotelu – 82letý pán prohlásil, že je to sice pobřežní komunikace, ale dálničního typu. Za půl hodiny po té začalo pršet, tak jsem se vrátila zpět.

Ráno po snídani jsme se rozhodli pro procházku (protože bylo pod mrakem). Po nádherné promenádě (bezbariérové-to jsme ocenili, protože jsme s sebou tahali golfky) jsme došli do přístavu Puerto Marina. Překrásný přístav se spoustou luxusních jachet. Pivo -2 až 4E (jak kde). Zmrzlina pro malého-1,80E. Odpoledne jsme udělali ještě jednu procházku na druhou stranu od hotelu k hotelu Sanset Club, kde promenáda končila-asi 15min chůze.

Další den jsme se vydali na autobus do Torremolinos – zastávka přímo před hotelem autobus č. 120 za 1,10E na osobu-jeli jsme asi 20min – platí se uvnitř a řidič zastávky hlásí. Prošli jsme si známou uličku San Miquel se spoustou obchodů. Abychom uspokojili i našeho prcka našli jsme dětské hřiště a pak se vydali k moři. Veřejné WC ve Španělsku málokde najdete (ptala jsem se na to i delegátky-která to potvrdila)-většinou jako součást plážového baru. Večer jsme si nakoupili v Mercadoně Sangrii a portské víno-6E.

Na jídelně si našeho malého předchází spousta číšníků-je to opět hotel důchodců.(Když jsem přijela zpět mrkla sem do katalogu a tam je napsáno, že senioři mají 10%slevu). Malé děti sem skoro neviděla-asi 3. Další den opět pěšky do přístavu Puerto Marina, který nás uchvátil-do kočárku vždy vezmeme plavky a ručníky na příležitostné koupání. Došli jsme k See Life- podmořský svět-vstup 11,50E na osobu. Náš Tomík nic neplatil-vstupné až od 5 ti let. Moc se nám to líbilo-byli tam i Nemo a Dorry, dále tunel kterým jsme procházeli-žraloci a želvy nám plavali nad hlavou a mohli jsme krmit rejnoky – byl to nádherný zážitek. Na pláži jsme potkali Slováky-baťůžkáře, tak jsme si popovídali. Dojednali jsme si půjčení auta na 3dny-85E a záloha 360E kdyby se s autem něco stalo-půjčili nám úplně nového Pandu (2měsíce) ukazoval nám, že ještě není ani škrábnutý a není v něm moc benzínu, tak ať hned dojedeme k benzínce. Asi na 4tém kruháku nám to chcíplo-manžel sjel pozadu do uličky a volali jsme Ramónovi, že nemáme benzín. Prý to benzínem nebude asi 6Ox toho chudáka bezúspěšně nastartoval a pak volal šéfovi, který nám dovezl Fiata Punto -ten byl v pořádku jen se nám vyndávala čepička z řadičky (když se to stalo po 1x, tak se manžel lekl-ale postupně si zvykl). Jeli jsme do Granady-140km po super dálnici-vstup do Alhambry 10E na osobu – kupovali jsme ho po 12h a měli povolení vstoupit v 19h – takže jsme to stihli jen tak tak-půl hodiny po nás už na tento den vstupenky neprodávali. Najedli jsme se a šli se projít do zahrad Generalife. Navštívili jsme vyhlídkovou věž a šli do paláce. Nádherný palác-byli jsme rádi, že jsme ho viděli. Cestou zpět jsme se spletli na exitech z dálnice-ale exity jsou snad každých 1-3km takže jsme to mohli rychle napravit. Ten večer jsme nestihli na hotelu večeři-tentokrát nás to moc mrzelo, protože byli chobotnice.

Ráno po snídani jsme vyrazili do Rondy-tam jsme špatně najeli na dálnici-kde se platí mýtné-6,5OE(už si nepamatuji, na jak dlouhý úsek to bylo) tak jsme změnili trasu, že tedy rovnou dojedeme na Gibraltar. Náš prcek to prospal. Zaparkovali jsme v Linea a podle rad průvodce nechali auto tam-dokonce jsme zaparkovali a neplatili parkovné. Pěšky došli na celnici a po prohlédnutí pasu nás pustili. Šli jsme pěšky po hlavní ulici Main Street-potkali jsme kluka- co byl natřený na bílo a dělal sochu-náš prcek šel k němu, protože mu manžel řekl, že vypadá jak mikuláš. A protože nás slyšel mluvit česky, tak řekl prckovi Ahoj. A já ho taky pozdravila a zeptala se, jestli není z dokumentu. A on že ano. Viděla jsem totiž těsně před odjezdem český dokument o Jižním Španělsku a Gibraltaru a tam byl i tenhle kluk – Čech-student, který tam žije a přivydělává si tímto. No manžel chvíli absolutně nechápal, která bije. Tak jsme se ho vyptali na cestu a kolik co stojí a co je pro nás nejlepší. Sedli jsme na lanovku a nechali se vyvézt nahoru a pak zase zpět-bylo to super-11,50E na osobu. Dalo se i jet busíkem-ale ten jen projel s krátkou přestávkou a pak hned dolů. Nahoře byli MAKAKOVÉ na krok od vás-naprostá bomba (i teď když píšu tenhle cestopis mám lehký mravenčení)-zůstali jsme přes 4hod. Nahoře je klikatá cestička, kterou jsme šli procházkou k jeskyním (tam jsme na prohlídku nešli-možná někdy příště). Pak zpět. Viděli jsme lidi, kteří si rozdělali pití a jídlo a vmžiku tam byli opice a všechno jim vyrvali z ruky a neustále na ně doráželi-protože si mysleli, že mají ještě další jídlo-ty lidi z toho byli tak otrávení, že jeli lanovkou hned zpět. Všude jsou přitom cedule, že se nemá vyndávat jídlo a nekrmit opice, že je to nebezpečné. Většinou je krmili jen řidiči z busíků (pro pobavení turistů), ale ti měli hůlky a opičky někdy usměrnili, když na ně víc doráželi. Byl to naprosto super zážitek a pokud se někdo dostanete do těchto míst je hřích se tam nepodívat. Prcka jsem taky musela seštelovat, aby se choval slušně a nedělal extrémně rychlé pohyby, aby si opičky nemysleli, že jim chce ublížit. Cestou zpět jsme potkali ještě jednu Češku, která žije trvale v Marbelle, pak jsme ještě potkali 3čechy, kteří sice chtěli jet nahoru na skálu-ale za ně 3-chtěli řidiči busíku 80E a to pro ně bylo drahé, tak jsme jim poradili lanovku. Cestou zpět jsme viděli zase nějaké nejasné ukazatele a měli jsme strach, abychom nenarazili opět na mýtné na dálnici. Vedou totiž vedle sebe 2dálnice-na jedné se platí každých (opravdu nevím kolika- kilometrový úsek to je) 6,5OE. A druhá je zdarma. Zpoplatněná dálnice:musí se dávat pozor, aby nebylo označení ZOOL.

A tak jsme radši z dálnice sjeli a projížděli jsme Marbellou (což je vyhlášené město kam se sjíždí na dovolenou celebrity a mají nádherný přepychový přístav.) V noci se nám prcek budil a křičel ze spaní, že ho opička škrábla.

Poslední den kdy jsme měli vypůjčené auto, jsme se zastavili v Benalmádeně kde je překrásný kostelík – vstup – 2E na osobu. Pak jsme pokračovali do přístavu Puerto Banúz je to opět přepychový přístav se spoustou butiků Vuiton, Gucci atd. Potkali jsme kolonu asi 10ti aut která projížděla pomalu přístavem – Lamborghini , Porsche , Ferrari – jiné auto tam nebylo (tipli jsme si, že to byl zřejmě výstřelek znuděných zbohatlíků) .Další zastávkou byla pláž v Marbelle, pak jsme navštívili staré město, tržiště a našli také dětské hřiště.

Večer jsme zaparkovali a druhý den ráno už vraceli auto a to se mi manžel přiznal, že měl z jízdy autem docela obavy-jsou tam 2proudé i 3proudé silnice-Španělé jezdí jako blázni – nedodržují rychlost-když stojíme na červenou – chodci přešli, ale ještě stále svítí červená, tak na vás troubí, ať už jedete. Klidně si zastaví na kruhovém objezdu a jdou si koupit něco do lékárny!!

Přímo za hotelem asi 5min chůze do kopce je nádherný park La Paloma-pobíhají tam kohouti, slepice, ptáčci, mufloni, kuřata, králíci a v jezírkách jsou husy, kachny, labutě, želvy-no krása. A je tam obrovské hřiště a spousta prolézaček. Delfinárium, kam jsme nešli-vstupné 16E na osobu. A nádherná kaktusová zahrada!!

Další den jsme jeli autobusem do Toremolinos na krokodýlí farmu. Vstup- 9.50 na osobu. Byl to opět nádherný výlet. Koupali jsme se v Toremolinos a ke konci jsem objevila 4mrtvé ryby. Pak jsme šli zpět po promenádě pěšky s golfkami a v přístavu Puerto Marina jsme vyšli na silnici a hledali zastávku-tu jsme našli až na okraji Benalmádeny a ten kousíček k hotelu nás stál stejně, jako kdybychom jeli autobusem přímo z Toremolinos-1,10E. Poslední den jsme odevzdali klíče od pokoje v 11h-vedle nás sousedi- zmiňovaný 82letý pán s manželkou nám nabídli, že se k nim můžeme přijít osprchovat večer, protože jsme měli odjezd v 20.30 od hotelu. A toho jsme využili. A ten den mi zrovna nebylo vůbec dobře, protože mi nastydla záda z klimatizace. Na večeři jsme šli společně s těmito lidmi. Bylo to příjemné. Na letišti jsme si zavařili, protože jsme nejdříve poslali tašku, kde jsme měli jen špinavé prádlo a pak teprve kufr kde jsem nabalila lahve portského a olivový olej a byla moc těžká – museli jsme se 6kg zbavit-nešlo ani doplatit. A ta první taška už nešla vrátit. Tak jsem s lítostí vyhodila mušle a kamínky které jsem si vylovila a taky jsme si nacpali do příručních zavazadel ještě navlhlé ručníky a naštěstí jsem tam měla plážovou tašku-tak jsem ji naplnila malému jako příruční zavazadlo. Myslím, že tohle už se nám nikdy nestane.

Shrnutí: překrásná dovolená, spousta zážitků, hotel uprostřed města (což nám vyhovuje), jídlo ke konci fádní-ale výběr byl. Snídaní jsme byli hodně přejedení-vajíčka jsme nechtěli ani vidět. Až na chybějící ledničku na pokoji se mi hotel líbil.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .