0
0

Španělé mají velkou zálibu v jídle, proto si dávají záležet také na jeho přípravě. Španělská kuchyně je chutná, barevná a rafinovaná. Základními surovinami, které španělští kuchaři používají jsou ryby a jiné plody moře, maso hovězí, skopové, vepřové, ale používá se také drůbež, dále rýže, brambory, fazole, nespočet druhů nejrůznější zeleniny a bílý chléb. Španělé také do všeho přidávají své typicky pikantní koření a bylinky, díky kterým jejich pokrmy dostávají nezaměnitelnou chuť. Jejich kuchyně se rozděluje na katalánskou, baskickou, galicijskou, kastilskou, andaluskou a další. Každá z nich je něčím typická a zvláštní. Všude ale požívají spoustu česneku a olivového oleje. Nejznámějším španělským jídlem je zcela určitě „paella“ což je směs rýže, zeleniny, masa nebo mořských plodů a koření. Dále gaspacho – studená zeleninová polévka. Národním jídlem je ale tortilla – omeleta ze syrových brambory, vajec a cibule. Typické pro španělskou kuchyni jsou tapas – malé pikantní jednohubky, které se podávají před jídlem, během celého dne a hlavně večera.

Španělské restaurace

Ve Španělsku jsou všechny restaurace ze zákona povinny nabízet „menú del día“, což obsahuje předkrm, hlavní chod, zákusek a nápoj. Toto jídlo se podává pouze v době oběda a je to oblíbená a levná možnost jak se dobře najíst. Dražší restaurace někdy nabízejí také degustační menu, při kterém můžete ochutnávat malé kousky z několika chodů. Může se stát, že během svátků budou mít restaurace zavřeno.

Španělské nápoje

Typickým nápojem je pro Španělsko víno. Tím se běžně zapíjí jak oběd, tak i večeře. Nejstarší a nejvyhlášenější vinné sklepy jsou ve Španělsku v oblasti La Rioja. Tyto vína se dají kvalitou porovnat s francouzským vínem z Bordeaux. Mají zde také klasické víno Jerez a oblíbené španělské šumivé víno Cava. Skvělým doplňkem ke všem jídlům je sladká Sangrilla, kterou tvoří směs ovoce zalité sladkým červeným vínem, trocha likéru a dolévá se ovocnou šťávou nebo šumivým vínem. Nejlepší je pořádně vychlazená a s ledem.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .