0
0

Město Son Servera se nachází na východě ostrova v oblasti, ve které se nachází velmi známá letoviska jako je např. Cala Millor a Cala Bona. Son Servera je pěkná přímořská oblast s krásnými plážemi, která je vhodná pro příjemně strávenou rodinnou dovolenou. Severovýchodní oblast Mallorky nabízí místa klidnější, která nejsou turisticky tak exponovaná jako oblasti jižní, ale o to více zde naleznete přírodních krás a klidu.

Každoročně v první polovině září se zde koná mezinárodní turistický týden. Je to zdařilý pokus obcí Son Servera a Sant Llorenc, na jejichž území leží turistická centra Cala Millor a Cala Bona, zapojit do svých obyčejů. Součástí slavnosti je program světský i náboženský, mše i napři. Volba miss a nejrůznější sportovní akce.

Son Servera je se svou „nedokončenou katedrálou“, kde se konají folklórní vystoupení oblíbeným výletním cílem právě středisek Cala Millor a Cala Bona. Najdete zde sportovní přístav, kde můžete provozovat nejrůznější druhy vodních sportů, dále mnoho výborných místních restaurací, barů a kavárniček. V Son Servera nechybí ani několik divadel, ve kterých se pravidelně konají velmi poutavá představení.

Tip na výlet

S ´illot – Letovisko se nachází na severovýchodním pobřeží ostrova. S’Illot si dodnes zachovává svou původní atmosféru poklidného městečka. V zimních měsících je zde život o poznání méně rušný než v jižní části ostrova. V S’Ilotu najdete především klid k příjemným procházkám do blízké Cala Millor nebo Sa Coma. S ’Illot je také dobrým výchozím místem pro cyklistické výlety.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .