0
0

Son Park je velmi luxusní letovisko, které se nachází na ostrově Menorca. Menší středisko s krásnou písečnou pláží se nachází v severní části ostrova. Leží asi 10 kilometrů jihovýchodním směrem od Fornells. Zajímavostí Son Parku (Son Parc) jsou krásné piniové lesy a duny Son Saura. Také se zde nachází golfové hřiště Son Parc.

Son Park (Son Parc) je malé, poklidné a velmi elegantní letovisko, které je vhodné nejen pro rodiny s dětmi. V nedalekém Fornells nalezenete hotely, restaurace, obchody nejen se suvenýry, diskotéky, bary, kluby a všechny další služby nezbytné pro turisty.

Na severu je pobřeží rozeklané, má však jednotlivé přístupy, jakým je třeba přístav Fornells, známý svými pokrmy z langust, nebo jako jsou pláže El Arenal d´En Castell či Calla Tirant.

Tipy na výlety

Menorka je doslova poseta malými vesnickými domečky a kamennými zídkami, které jsou neodmyslitelnou součástí tohoto ostrova.

Nejstarší památka Naveta des Tudons je stará 3 500 let a někteří historikové ji považují za nejstarší v Evropě. Mnoho tisíciletí sloužila jako hrobka a v jejím interiéru se našlo přibližně 100 kusů tělesných pozůstatků.

Nejvýznamnější památkou z období megalitické kultury je Son Catlar, zřícenina malého městečka, obklopeného 900 m dlouhou zdí, zachovanou do dnešní doby.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .