0
0

Son Bou je krásné prázdninové středisko na ostrově Menorka. Nejdelší písečná pláž na Menorce se nachází na jihu ostrova, jmenuje se Son Bou a měří přes dva kilometry. Velká část pláže je vyhrazena nudismu, ostatně ten má na ostrově, stejně jako ve Španělsku obecně, zelenou. Ve vrcholném létě panuje v okolí Son Bou, ve zdejších hotelích, restauracích, nákupních centrech a zábavních podnicích čilý ruch.

Sladkovodní mokřiny s věncem písečných dun jsou specifikem ostrova. Jde o pobřežní oblasti zasahující až dva kilometry do vnitrozemí s mnoha rozličnými druhy života ve svém přirozeném prostředí. Na východě je to Es Grau, na severu Son Saura, Tirant, Cavalleria, Pregonda, Pilar a La Vall, na jihu Son Bou.

Jižní část ostrova je rozbrázděna širokými stržemi tzv. barrancs, které voda vyhloubila do vápence a které končí půvabným pobřežím s rozlehlými plážemi. Obzvlášť můžeme doporučit pláže Cala en Porter, Arenal de Son Bou, Sant Tomás a Santa Galdana při ústí Algendaru. Jeskyně Cales Coves sloužily dříve jako pohřebiště.

Mezi pláží Son Bou a rekreačním zařízením Sant Jaume se rozkládá mokřina Marisma de Son Bou. Mokřina je napájena ze dvou malých potůčků a je důležitým biotopem pro různé tažné a vodní ptáky, kachny a plazy. Má značný ekologický význam, na který důrazně upozorňují menorští ochránci přírody.

Přírodní krásy ostrova

Na kole objevíte tajnosti ostrova, které zůstávají autoturistům a plážovým povalečům zcela skryty. Provedou poutníka po pobřeží přes skalní útesy, skrze opuštěné zátoky a kolem písečných dun, polorozpadlých strážních věží a větrem zkoušených majáků, zavedou jej k panenským plážím i k jeskyním. Bujné lesní porosty borovic a dubů se střídají se šťavnatými loukami a vřesovišti, téměř robinzonské zátoky lákají k táboření.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .