0
0

25. 3. 2012

Shrnutí Vietnamu v pár větách.

20dní na Vietnam bohatě stačí. Dokonce nějaká města co jsme navštívili, bych s klidem vynechala (Dalat, Nha Trang). Top Vietnamu byla návštěva městečka Hoi An, které tak nějak zvedlo náš pohled na Vietnam asi o 50% 🙂 Doporučuji návštěvu restaurace Cafe 43 v Hoi An, kde byla naprosto neuvěřitelně příjemná obsluha, rychlý servis, parádní jídlo a pivko za 3kč 🙂

Vietnamci jsou národ protivů a neskutečně otravných lidí, kteří umí být neskutečně neslušní a sprostí. Jen velmi vyjímečně jsme narazili na usmívající se lidi co se nás nesnažili obrat.

Ceny nahazují nesmyslně vysoko, smlouvat moc nechtějí a většinou jsou hrozně nas…ní.

Nikdy neplaťte nic dopředu, jinak vás určitě na místo určení neodvezou. Cenu si domluvte předem a trvejte na ní, stejně se vás budou snažit odrbat na konci.

Taxi z letiště v Saigonu by nemělo stát víc než 10dolarů za auto, tak se nenechte odrbat. Pokud ho zaplatíte na letišti dopředu, taxikář pak stejně od vás bude chtít ještě spropitné. Do poslední chvíle mu určitě něříkejte, že mu žádné nedáte 😀 I tak jste taxi přeplatili asi o 40kč.

Pokoj v hotelu, vždycky chtějte vidět dopředu, nebydlete v pokojích, které vypadají byť jen trochu ušmudlaně, aby jste si pak neodnesli kamarády štěnice 🙂

Nebojte se jíst na ulici nebo v restauracích kde jsou místní, jsou to většinou ty nejlevnější a nejlepší jídla 🙂

Určitě si půjčte motorku (nedoporučuju hned první den v Saigonu) 🙂 je to zážitek.

Přecházení ulice – nečekejte, že vás někdo pustí nebo, že přejdete až nic nepojede. Nebojte se vlézt do silnice a pomalu přecházet, však oni se vám vyhnou 🙂

Vietnamským zvykem si je nechávat pasy – smiřte se s tím, takhle to prostě funguje nebo si zkuste udělat kopii, jestli jim bude stačit.

Dávejte si pozor na osobní věci. Speciálně v Saigonu jsou motorkářské gangy, které z jedoucích motorek strhávají nebo odřezávají turistům batohy a kabelky, přehozené jen přes jedno rameno.

V nočních marketech, vždy batoh na břichu.

http://www.yabber.estranky.cz/clanky/denik—vietnam-brezen-2012/shrnuti-vietnamu—same-same-but-different—-.html

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .