0
0

Jste na dovolené a máte čas… tak to jsou ideální podmínky pro skutečnou a nefalšovanou shoppingtour.

Je jedno, jestli jde o kosmetiku, boty, doplňky, vybavení na pláž, značkové oblečení či pravá kanárská umělecká díla, nabídka na ostrově je mnohostranná a aktuální.

V turistických oblastech, ale stejně tak i třeba v hlavním městě se butiky soustřeďují převážně do obchodních center a tzv. shopping-Boulevards. Jedním z jeho nejprestižnějších příkladů je BOULEVARD FARO v Maspalomas, hned vedle majáku a nedaleko od písečných dun.

Pokud se rozhodnete své známé nebo příbuzné potěšit kanárským suvenýrem, doporučujeme obchody sítě FEDAC, organizace kanárské vlády. Najdete je například v budově turistických informací vedle komerčního centra Yumbo na Playa del Ingles, nebo ve starém městě Las Palmas.

Podívejme se na nákupní příležitosti podle lokalit :

Playa del Ingles

• shopping centrum CITA se nachází v srdci Playa del Ingles blízko hotelu Riu Palace a promenády nad dunami. CITA má tři patra, v suterénu narazíte na diskotéku a noční kluby, v přízemí naleznete parfumerie, obchody s elektronikou, koženými výrobky, suvenýry, zlatnictví, butiky a podobně. První patro je zaslíbené restauracím a barům. Již na první pohled návštěvník shopping centra pozná, že jeho největší sláva je již několik let pryč, ale to nic nebrání užít si atmosféru malých obchůdků či restaurací a barů, zaměřených převážně na německou klientelu. Ano, Citě, hlavně druhému patru, se ne nadarmo říká „malé Německo“. Zvláště večer, kdy ožijí bary, se uličky zaplní německy mluvícími turisty a residenty.

• blízko City leží další nákupní středisko, nazvané YUMBO CENTRUM. Největší shopping centrum jihu ostrova leží mezi ulicemi Avda. de Tirajana a ulicí vedoucí na pláž. V celkově 4 patrech centra najdete velké množství parfumerií, obchodů s koženými výrobky, suvenýry a také restaurace a bary. Po setmění se Yumbo tak trochu mění, sraz si zde dávají gayové, vlastně polovina suterénu centra je vyhrazena právě jim. Tak jako Cita je zaměřena na německou klientelu, ve spojení s Yumbem se dá hovořit o převážně anglicky mluvících turistech. Najdeme zde širokou nabídku zaručeně pravých anglických snídaní a v suterénu na nás dýchne i atmosféra anglických pubů. Co se týká doporučení, tak za zkoušku stojí v suterénu čínské restaurace, či obchůdky arabských obchodníků rozsetých po celém centru a nabízejících vedle padělků oblečení i mnohdy velice zajímavé kožené výrobky.

Yumbo je velice rozsáhlé a díky jeho dispozici se zde každoročně koná jedna část kanárského karnevalu.

• KASBAH. Tak jako Yumbo je pro gay komunitu či Cita pro Němce, Kasbah patří spolu s dalším centrem PLAZA vyznavačům nočních radovánek a mladých lidí. Právě zde najdete největší diskotéky, ale i obchůdky se suvenýry, elegantní butiky či restaurace nebo rychlé občerstvení.

• dalším v pořadí na Playa del Ingles je centrum METRO, ležící hned za Kasbachem. Metro je menší a vyznačuje se především množstvím německých hospůdek. To samé platí o LA SANDIA, která je skutečně „pevně“ v německých rukách. Dá se říci, že jinak než německy se tady nemluví a zaměření klientely odpovídá i zboží či výběr v obchůdcích nebo restauracích.

• přímo na promenádě na pláži se nachází nákupní centrum TROPICAL. Jedná se o nové moderní středisko s parfumeriemi, restauracemi a obchůdky se suvenýry.

• GRAN CHAPPARAL je pak posledním významnějším centrem, ležícím blízko čtvrti San Fernando. Gran Chaparral je centrem převážně anglicky a holandsky mluvících residentů a turistů.

San Fernando

Čtvrť ležící „nad“ Playa del Inglés je už méně turistická, přesto, nebo však právě proto, stojí za návštěvu. Žijí a nakupují v ní nejen zde trvale bydlící Španělé, ale residenti z dalších zemí, které sem přitahují ceny, výrazně nižší od turistech center. V San Fernandu najdete supermarkety, obchody se zbožím „denní potřeby“, ale také butiky, služby, železářství, opravny aut a samozřejmě restaurace a bary.

Maspalomas

V centru Maspalomas se nachází nákupní středisko FARO 2, které však již jen vzpomíná na svou slávu, kdy se v něm nacházely desítky restaurací, barů a butiků. Dnes zde zůstává pouze supermarket Spar a několik restaurací, žijících z trvale usídlených cizinců v okolí, kteří si občas neodpustí svůj Warsteiner a přenos fotbalových zápasů z německé a anglické ligy. Sláva Fára 2 uvadla po té, co byla dokončena výstavba obrovských hotelových komplexů na pobřeží v zóně Meloneras, Amadores a blízko Puerto de Mogán a turistický ruch se přemístil právě do těchto lokalit. Kolem Fara 2 tak již v komplexech bungalovů nebydlí turisté, ale residenti nebo domácí, kteří nemají čas a ani peníze na utrácení v shopping centrech. Na této skutečnosti nic nemění ani nedaleké centrum Holiday World, známé středisko dětské zábavy, kde najdeme nejen atrakce pro nejmenší, ale i bowlingovou dráhu či fitnescentrum.

• Logicky živějším shoppingcentrem je pak OASIS, ležící nedaleko pláže v Maspalomas, blízko všech významných hotelů. Zde se můžeme dobře najíst, napít nebo shlédnout sportovní přenos.

• Od Oasisu blíže k moři navazuje prestižní BOULEVARD FARO, atraktivní nákupní ulice hned u moře. Je na začátku promenády začínající u majáku a vede podél Grand Hotel Meloneras. Vedle skutečně exkluzivních butiků zde najdeme i všudypřítomné restaurace a bary. Restaurace a obchody končí u komerčního centra VARADERO, kde můžeme nakoupit o něco levněji a k dispozici je zde i supermarket HiperDino v prvním patře.

Puerto Rico

V dalším letovisku – Puerto Rico, dostupném z Maspalomas za pár minut po dálnici, jsou hned pohromadě 3 nákupní centra a vedle nich najdete i banky a další služby. Samozřejmostí jsou bary a restaurace spolu s různými minimarkety.

Vecindario

Z jihu zamíříme trochu na sever do oblasti, kde na turistu příliš často nenarazíte. Jedná se o první větší město směrem na letiště, nazvané Vecindario. Hned u dálnice je viditelné nákupní centrum ATLANTICO, kde je velký supermarket Carrefour, obchod s elektrem Worten, butiky H+H, Zara a další. Na své si přijdou i milovníci kina, to pokud navštíví moderní Cineplex.

Las Palmas de Gran Canaria

Hlavní město ostrova je přímo nabité příležitostmi k utrácení peněz. A nejsou to jen shoppingcentra jako TRIANA či EL CORTE de Inglés na Avda. de Mesa y Lopez. Úplně nové centrum je hned u přístavu a má příznačný název EL MUELLE. Zde můžete na různých terasách příjemně posedět a kochat se pohledy na přístav „Puerto de La Luz“ a dát tak trochu zapomenout na nákupní horečku, která roste úměrně cenám v obchodech jako jsou Tommy Hilfiger nebo C&A.

• Dalšími centry přímo v hlavním městě jsou LA BALLENA, LAS ARENAS nebo SIETE PALMAS, ale to už je možná až trochu moc na to, že město má jen půl miliónu obyvatel.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .