0
0

Ta nejznámější pláž na severu Tenerife je Playa Jardin, kterou najdete u města Puerto de la Cruz. Její jméno v překladu znamená ‚zahradní pláž‘. Tato pláž se stala známou teprve potom, co přírodní architekt Cesar Manrique vedle této pláže v 70. letech vytvořil park. Tahle tropická zahrada s tropickými rostlinami je pro normální lidi zdarma přístupná. Odsud také pochází její jméno ‚zahradní pláž‘. Tahle nádherná přírodní zeleň mění své pláži tvář. Také na východě centra města Puerto de la Cruz tento architekt vytvořil nádherné bazény, Lago di Martianez. Pláž Playa Jardin najdete zhruba dvacet min od centra města, na západ. Je zhruba 1km dlouhá a je rozdělená na tři díly. Nejlepší je z těchto tří pláží právě tato, Playa Jardin. Je na ni nejhezčí písek a je to tam fajn na plavání. Je tady promenáda, která vede z Puerto de la Cruz, od první z těchto pláží až k poslední, k Punta Brava. Člověk tam najde spoustu laviček k sezení a k uklidnění. Najde tam taky dětské hřiště. Pokud se chystáte na této pláži serfovat, doporučujeme vám podzim. Je tady pořád nádherné počasí a vlny jsou nejsilnější. Ale jinak najdete na této pláži serfaře pořád. Tato pláž působí dojmem přírodní pláže, protože architekt si nechal hrozně záležet na uchování přírody. Ale tato pláž není přírodní, byla uměle založena černým sopečným pískem, který se i při zatažené obloze nahřívá. Aby se tento uměle nasypaný písek nevracel do moře, byl okolo těchto pláží udělány lamače vln.

V 9 hodin ráno je na této pláži ještě relativně klid, najdete tu jen pár lidí, kteří loví ryby, sedí na zídce, čtou si knihy nebo sportují. Přes týden najdeme na této pláži docela dost místa k relaxaci. Ale v letních měsících je to tady celkem rušné a člověk musí opravdu hledat, aby našel klidné místo. Úplně stejné je to s parkovištěm, pokud se někdo rozhodně navštívit tuto pláž autem. Předtím než si zasloužíte koupání v osvěžujícím moři, na vás přichází hledání parkoviště. Na Playa Jardin najdete sprchy, záchody, převlékárny. Také zde můžete koupit různé pití, které vás osvěží, zmrzlinu a nějakou svačinu, kterou můžete sníst v nádherně umístěných restauracích s výhledem na moře. V letních měsících je také u této pláže auto se zmrzlinou – toto je v těchto měsících opravdu vynikající a osvěžující. Také na této pláži najdete různé lidi, kteří se snaží prodávat věci, které sami vyrobili – řetízky, hračky, ručně malované obrázky. Kousek za touto pláží se nachází světově známý Loro park. Na tomto velice dobře navštěvovaném místě se konají různé druhy festivalů, jako třeba ‚La Noche de San Juan‘ 23.června. Konkrétně tento festival má něco společného se slunovratem. Na této párty je nádherný ohňostroj, který na tomto ostrově není jediný. Po ohňostroji zapálí domorodci předem připravené velké dřevěné hranice. Legenda říká, že přesně ve 12h voda dává plodnost, proto se děvčata jdou ve 12h koupat do moře. Také tu najdete v letních měsících openair kino, které je bohužel jen ve španělském jazyce, ale je to také pěkné vidět. Velice oblíbený dětmi je uměle vytvořený vodopád, který přímo z moře stéká přes písek na tebe.

Tato pláž byla oceněná modrou vlajkou, to je symbol, že tato pláž je velice ekologická a k přírodě přátelská. Také že na ni je výborné sociální zařízení a bezpečnostní zajištění. Je to mezinárodně uznávané ocenění. Také tuto pláž najdete hodně v katalozích dovolených. Na Playa Jardin najdete pocit úlevy, pěknou dovolenou, vlny, písek, relax, a vše co je k tomu nutné.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .