0
0

Pláž playa Las Teresitas, která vypadá na první pohled jako půlměsíc, leží na severu Tenerife. Přesněji leží severovýchodně od hlavního města, Santa Cruz. Několik roků to byla jediná světlá pláž na ostrově Tenerife. Ten opravdu jemný písek byl v 70. letech sem dovezen ze západní Sahary. Dohromady byly spotřebovány 4 milióny pytlů s pískem, aby byla černá zátoka (zátoka s černým pískem) proměněna na nádherně světlou pláž Las Teresitas. Roku 1998 se písek znovu doplňoval. To bylo provedeno hlavně kvůli turistům, kteří sem často chodí. Po této pláži byly také pláže Las Americas, Los Cristianos a San Telmo uměle přetvořeny na pláže se světlým pískem.

Jestli pojedete autem ve směru od Santa Cruz, vydáte se po cestě 111 zhruba 7km, pořád okolo přístavu, k rybářské vesnici San Andrés. Od Santa Cruz je tato cesta výborně označena, takže se stoprocentně neztratíte. Rozhodnete-li se vydat autobusem, měli by jste nastoupit do čísla 910, který každý den jezdí mezi Santa Cruz a Las Teresitas v 15-ti minutových intervalech, až do 23h.

Tato 1,6km dlouhá pláž je momentálně největší pláží na Tenerife.V týdnu je relativně prázdná, proto bych vám ji přes týden chtěl doporučit. Na této pláži se můžete setkat s různými sportovci (běžci, plavci), kteří tuto pláž využívají ke svým aktivitám. Na crcholu letní turistické sezóny je tato pláž absolutně přelidněná. Člověk má hrozně velký problém najít parkoviště a kvalita vody pod tímto návalem lidí taky hodně trpí.

Tato pláž je výborná pro rodiny s dětmi. Skvělá k plavání a koupání, díky svým vlnovým zábranám. Tyto zábrany chrání před velkými vlnami, které jsou v atlantském oceánu na denním pořádku, a také před spodními proudy, které jsou hodně nebezpečné. Sklon pláže je hodně pozvolný. Na pláži je hodně palem, které vám v létě poskytnou příjemnou ochranu proti jižnímu, ostrému sluníčku.

Také různé další sportovní aktivity je možné na této pláži vykonávat, třeba plážový volejbal. Někdy se setkáte s turnajem v této hře. Ta je provázená hlasitou muzikou a velkým přísunem diváků. Tyto . turnaje připomínají více párty než hru. Při šnorchování, když je voda čirá, můžete vidět nádherné , barevné ryby.

Na této pláži najdete sprchy, převlékací kabiny, toalety, ale také dřevem prokládané cesty, které jsou vhodné pro maminky s kočárky nebo třeba vozíčkáře. Železné bary a malé, levné kiosky jsou denně otevřené. Lehátko je možné si vypůjčit přímo na pláži za cenu kolem 2 euro na den. Také tu najdete plavčíka a polici, kteří se starají o vaši bezpečnost a pěkný pocit na vaši dovolené.

Opravdový pozor bych si dal na vykrádání aut, a kradení různých věcí z tašek přímo na pláži, tímto je Španělsko taky proslavené. Pokud si něco necháváte v autě, schovejte to tak, aby to z venku nešlo vidět. Další tip který vám můžu dát, je aby jste si nechávali všechny dokumenty v sejfu na pokoji ve svém hotelu.

Tato pláž bude některým fotbalovým nadšencům určitě známá, protože zotbalová hvězda Ronaldo točil na této pláži reklamní spot pro firmu Nike. Jestli navštívíte tuto pláž, můžete návštěvu spojit rovnou s návštěvou některé z restaurací v rybářském městečku San Andrés, kde najdete mnoho velice dobrých a levných restaurací. Na této pláži sedí opravdu všechno, příjemný pohled na moře, nádherně světlá pláž, do nebe se tyčící palmy. A dominantní červeno-hnědá skála vyrůstající vzadu za vámi. To všechno dohromady dělá z Las Teresitas opravdu ideální pláž na dovolenou. Pokud pojedete na Tenerife, měli by jste tuto pláž opravdu spatřit, aby jste mohli říci, na té pláži jsem byl.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .