0
0

Playa el Alcon je ta posledních ze tří pláží. První je Bollullo, druhá Los Patos. Tyto pláže jsou v oblasti Santa Ursula a La Orotava. Místního nádherně černého píseku této pláži můžete dosáhnout po stejné cestě, po které jste šli sěrem k pláži Bollullo. Hned u restaurace Bollullo se dáte doprava, do malé úzké uličky. Vydáte-li se sem autem, potřebujete mít zkušenosti s couváním, je tady celkem problémy se vytočit.

Po úspěšném dosažení volného místa na úzkém parkovišti se vydáte pěšky. Tato cesta vede přímo v okolí skal. Takhle se dostanete k jedné staré fince (finský domek), která pravděpodobně už není obytná. Můžete se odtud pokochat nádherným pohledem na otevřené moře. Taky máte nádherný výhled na Puerto de la Cruz. Od finky se vydáte vpravo, ale cesta bude více prudká, a to do té doby než dosáhnete okraje skály. Tam se vydáte vydáte po betonových schodech, které tady roku 2007 zasponzorovala vláda. Tak toto je nejlepší cesta, jak se na pláž El Alcon dostat. Tahle pláž má tak samo jako pláž Playa Los Patos grafity posprejovanou starou ruinu. ta je v létě využívána domorodci pro různé párty a grilovací večery, jak je to s grilováním ve španělsku oblíbené.

Na jemném písku najdeme někdy i malé živočichy, které tady moře vyplavilo při přílivu. Mě samotného pláž El Alcon o svých kvalitách nepřesvědčila, opticky jsou předchozí dvě pláže (Bollullo a Los Patos), o hodně sympatičtější. Ale nejlépe bude, když si o této pláži uděláte obrázek sami. Když už člověk na Tenerife tráví svou dovolenou, měl by spatřit i tuto pláž.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .