0
0

Pláž Charco del Viento je v malé dolině mezi útesy města San Juan de la Rambla na severu Tenerife. Tato pláž je na půl umělým a na půl přírodním bazénem, proto se také skládá z části z černého písku a z druhé části je kamenitá. Přistup k teto pláži je nově udělaný a tímto velice pohodlný a příjemný, ale určitě bych nedoporučoval tuto pláž navštěvovat s malými dětmi díky silným vlnám na této straně ostrova.

K pláži se dostanete nejlépe autem, z Puerto de la Cruz se dáte opačným směrem než by jste jeli na hlavní město Tenerife, Santa Cruz, po dálnici TF5 na TF42, tato plaz se nachází mezi malými vesnicemi San Juan de la Rambla a La Guancha. Pojedete do mírného kopce na kterém se bude cesta zatáčet. Hned za mostem přímo v zatáčce bude autobusova zastávka a přímo za ní se dáte doprava. Měl by tam být již ukazatel na plaz Charco del Viento, jestli ho už ti Španělé neutrhli 😉 , do nedávna tam ještě byl. Po dluhé cestě směrem k moři, mezi banánovými plantážemi, které najdete taktéž po celém severu Tenerife, se dostanete na pláž kde je dostatek parkovacích míst, takže si s parkováním nemusíte dělat starosti, jako je to třeba u turistických plážích Playa Jardin v Puerto de la Cruz v sezonních měsících.

Nedaleko od pláže Charco del Viento se také nacházejí známé lávové tunely (jeskyně), které by jste taky měli navštívit, rozhodnete-li se pro tuto pláž. Prohlídky jsou tady každý den.

Tato pláž leží přímo uprostřed mezi plážemi San Agustin a Las Aguas. Je relativně dost schovaná. Tímto, že je tato pláž dost daleko od civilizace, nenajdete na ni žádné občerstvení jako třeba malý kiosek, které jsou na jiných plážích. Také žádného plavčíka a ani policii. Proto bych vám doporučoval vzít si s sebou mobil pro všechny případy.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .