0
0

Chcete utéct z rušného města a jeho pláží jako je třeba Playa Jardin v Puerto de la Curz nebo Las Teresitas v Santa Cruz ? K tomu je tady pláž El Bollullo, věřte mi že to je ta pravá pláž kde se zbavíte toho městského ruchu a mnoha dalších nevýhod, které sebou město přináší. Pláž Bollullo je jedna ze tří pláží, které jsou za sebou, Los Patos a Playa el Ancon. Mimo jiné je také z nejkrásnějších a nejčistších přírodních pláží na Tenerife. Je uprostřed malebné scenérie. Nachází se na severu asi tři míle východně od Puerto de la Cruz. Pláž má délku cca 250m a je umístěna uprostřed krásně zakřiveného zálivu. Masivní skály, jemný černý sopečny písek a burácející příboj, vás o tom absolutně přesvědcí, že je tato pláž jedinečná. Zejména mezi místními lidmi je tato přírodní pláž velmi oblibena. Teplota vody je na konci září zhruba 23 ° C a při teplotě vzduchu mezi 25 ° C a 30 ° C se vykoupat v Atlantiku opravdu musite. Úcta k silným vlnám Atlantickeho Oceanu je skutečně na místě, proto by jsme vám nedoporučovali plavat moc daleko od pobřeží. Velký pozor by jste si měli dát převážně v zimě, severní pobřeží je znamé svými nepředvidatelnými proudy. Pro vaši bezpečnost je na pláži Bollullo také plavčík. Když vlaje červená vlajka, znamená to zákaz koupání a měli by jste tento druh výstrahy vzít opravdu na vzřetel. Také dych si daval pozor na úpal, protože tato plaž je pro to opravdu ideální. Další věc na kterou by jsme vás měl upozornit, jsou staré betonové schody, ktere k tomuto pěknému mistu vedou, ale nemusíte mít strach, ty schody jsou bezpecné. Chodime po nich často.

Existuje několik způsobů jak se na tuto pláž Tenerife dostat. Například autem, pěšky nebo taxíkem. Od dálnice směrem k Santa Cruz se dostanete na pláž po Salida 32 (Puerto / Martianez), stačí sledovat ukazatele na Rincon. Kdo k Puertu přijíždí autem, musi si dos dávat pozor, aby nepřejel skrytý nájezd na dálnici Santa Cruz, na kruhový objezd s cedullí El Rincon 172. Ale pozor, poslední kus silnice není zcela bezpečný, měli byste být skutečně dobrými řidiči. V letních měsících by jsme doporučovali návštevu této plaže už v rannich hodinach, protože by jste mohli mít problém se zaparkováním. Parkoviště stoji něco okolo 2 euro a je hlidane od 08:00 do 20:00 hodin. Během týdne je návštěvnost mnohen klidnější než o víkendech.

Nebo si můžete udělat malou procházku, pak zaparkujete vaše auto přímo u restaurace Bollullo (kde, jen tak pro informaci, se dobře vaři, doporučoval bych Culetu), kde neni až tak velká nouze o volná mista, jako dole u plaže. Nejlepší varianta je vzit si taxi, které neni zase tak finančně náročné a necháte se odvézt přímo na parkoviště k Bollullo. Pak tady máme ještě jednu možnost, a ta je pezky s Puerto de la Cruz. Musite se vydat přes část města která se jmenuje La Paz, pak dále po cestě okolo banánových plantáží. Každopádně by jsme vám doporučili cestu autem nebo taxikem, mluvíme z vlastní zkušenosti.

Jestli se na sluníčku rychle spálíte, tak by jsme vám doporučovali vzitbsi s sebou slunečník. Dokonce i když to vypadá, že slunce nesvítí a je pod mrakem, tak se nenechte zmást španělským sluníčkem, může vás to dost překvapit, takže pořádně nakrémovat. Když si s sebou zapomenete vzít dost vody, neměl by to být velký problém. Na pláži najdete denně otevřený bar, který vám poskytne chladné nápoje, zmrzliny a typické Kanárské bagety. Pokud nebudete chtít ležet na rozpáleném černém písku jen na ručníku, mužete si vypůjčit i lehátko.

Tento výlet se vám opravdu vyplatí, pláž Bollullo je třeba zpatřit a pokud vydržíte až do večera, budete odměněni nádherným západem slunce nad Puerto de la Cruz.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .