0
0

Ráno vyrážíme na letiště do Vídně na letiště. Po příjemné cestě po slovenské a rakouské dálnici přijíždíme na letiště. Nachází se tam spousta možností zaparkovat a my volíme parkoviště C (venkovní). Po odbavení zavazadel si procházíme Duty free zóně a nastupujeme do letadla společnosti Quattar Airways. Tato společnost nás mile překvapuje přijemným personálem a nabídkou jídla. Po 5 hodinách máme mezipřistání ve státě Katar na letišti Doha. Máme čas 2,5 hodiny tak si můžeme v klidu prohlédnout letiště a Duty free zónu. Doporučuji zde levný nákup výborných oříšků. Po dalším 6 hodinovém letu brzo ráno přilétáme na letiště v Male.

Po vyzvednutí zavazadel se nás ujímá delegátka partnerské CK. Od ní dostáváme voucher a pár informací jak to tady chodí. Ještě ale musíme zajít ke stánku, kde je napsán náš resort (když se výjde z letiště tak po pravé straně se nachází stánky kde jsou resorty a tam dostanete informace o odjezdu na ostrov atd.). Po 30 minutách čekání na německou skupinu se vypravujeme na blízké molo, kde je nachystán rychlý člun. Z tohoto místa jde hezky vidět hlavní město Male. Po 20 minutách jízdy připlouváme na náš resort Paradise Island. Zavazadla nám odváží personál a po příchodu na recepci dostáváme uvítací drink. Po vyplnění přihlášek dostáváme od personálu klíč a informace o resortu (kde se nachází restaurace, lékař atd.). Během pobytu zjišťujeme, že personál umí pouze anglicky. Takže vyřizování některých věcí bylo na mě. Kufry nám k našemu bungalovu odváží nosič (1 $ spropitné).

Jelikož máme polopenzi a tudíž máme čas do večeře, tak si procházíme ostrov. Na délku má kolem 1 km a na šířku 300 m, takže je to rychlá procházka.Zjišťujeme, že je tady velká nabídka různých aktivit. Uprostřed ostrova se nachází 2 tenisové kurty, které fungují i večer. Vedle recepce místnost kde se nachází biliárd, ping pong, posilovna, jacuzzi, šipky aj. Na konci ostrova se nachází lázně postavené v japonském stylu, které nabízejí spoustu masáží a ozdravných kůr. Na jižní straně ostrova se nachází technické zázemí a zásobovací přístaviště. U jihovýchodní strany probíhala rozsáhlá výstavba mořských bungalovů. Po vybalení plavek se vypravujeme na pláž. Pláž je nádherně bílá, písek jemný a voda je teplá jako kafe. Velmi náš překvapuje brzký západ Slunce (východ v 6 a zapadá kolem 18hod). Vyrážíme na večeři (konečně). Mile nás překvapuje velký výběr masa, ryb a moučníků. Když jsme si kupovali vodu (1,5L = 3$), podepisovaly se pouze účty, které se platily poslední den na recepci.

Během našeho pobytu jsme si také zakoupili pár výletů. Mě se velmi líbil let padákem (10 min=60 $). Člověk má možnost z výšky si prohlédnout blízké ostrůvky a v dálce vidí i hlavní město Male. Hezký byl taky večerní rybolov (35 $) kde si člověk vyzkouší na místní rybářské lodi typu Dhoní chytit vlastní rybu. Pokud si ji po příjezdu na resort označíte, v japonské restauraci si ji můžete další den dát k obědu nebo k večeři (s příplatkem 5$ na osobu). Také jsme byli na půl denním výletu, který zahrnoval návštěvu dvou ostrovů (40 $). Jeden byl obydlen místním obyvatelstvem a byla možnost si tam koupit velmi levné suvenýry (levnější než v Duty free zóně). Také jsem si prohlédli mešitu, hřbitov, dílnu a školu. Poté jsme jeli na jiný ostrov, kde jsme si mohli prohlédnout jiný hotel. Hezký je taky výlet na korál, který je vzdálený 20 minut od resortu (25 $).

Nejlepší místo na šnorchlování se nachází u italské restaurace u přístavu. Ve vodě kupodivu není moc lidí, takže má člověk možnost si v klidu zaplavat. Nejvíce nás bylo ve vodě 13. Je tam spousta ryb a korálů. Pokud budete mít štěstí uvidíte želvu, rejnoka nebo i malé žraloky (podle místních informací býložravé). Žraloky jsme si taky prohlédli z italské restaurace večer. Ve vodě jsou světla, takže jsou dobře vidět. Nejhezčí úsek pláže se nachází kousek od mořských bungalovů. Když byl odliv, málem jsme po písečné kose (písčitý břeh) došli na protější ostrov. Plánovali jsme, že ten zbytek přeplaveme, ale kousek od písečné kosy hlídá místní policista z důvodů silných mořských proudů, je to zakázané. Takže jsme od tohoto nápadu raději upustili.

Pobyt uběhl strašně rychle a už jsme museli balit. I když jsme tam byli na začátku května, pršelo nám pouze dvakrát. Poprvé pršelo třetí den a podruhé poslední den . Dalo se to přežít. Nosič nám odvezl kufry na recepci. Tam jsme zaplatili všechnu naši útratu (nákup vody na pití, výlety atd.). Potom jsme vyrazili rychlým člunem na letiště.

Co říct na závěr? Asi toto: Maledivy jsou opravdový ráj.

http://www.123exotika.cz/ostatni.php?view=detail&id=27

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .