0
0

Sedella je malá obec nacházející se ve vnitrozemí Andalusie, na jihu Španělska. Je situovaná ve výšce 698 metrů nad mořem a trvale zde žije okolo 500 obyvatel. Každého, kdo sem zavítá, jistě uchvátí okolní jedinečná příroda, která nabízí nespočet způsobů, jak si pořádně užít dovolenou.

I když je to odtud asi 15 km k pobřeží Středozemního moře, nudit se zde rozhodně nebudete. Obec leží na úpatí pohoří Sierra de Tejeda s vrcholem hory La Maroma v pozadí. V nabídce je tak pestrá škála sportovních činností, možností pěší turistiky i cyklistických výletů. V tomhle směru se bez problémů vyrovná všem pobřežním letoviskům.

Navíc se v Sedella nachází i několik významných pamětihodností, které jistě stojí za návštěvu. Staré jádro obce z velké části pamatuje na arabskou nadvládu, je protkáno klikatými a úzkými uličkami a lemováno domky zdobenými květinami.

V centru obce je připraveno množství restaurací nabízejících místní jedinečnou gastronomii. Déle jsou zde bary, obchody, krámky, supermarket, diskotéky a noční kluby. Pokud byste chtěli poznat další atraktivní lokality kraje, doporučujeme návštěvu města Málaga, které je odtud vzdáleno asi 60 km. Zajímavá jsou také letoviska Nerja, Algarrobo nebo Torre del Mar.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .