0
0

Santa Susanna, lázeňské a pobytové středisko, se nachází v Katalánsku v oblasti Costa Meresme. Leží pouze 60 km od Barcelony. V současné době je jednou z nejvyhledávanějších turistických destinací ve Španělsku, už jen proto, že je zcela nově postaveným střediskem.

Město Santa Susanna si však do dnešní doby zachovalo své původní kouzlo. Jeho nenahraditelnou atmosféru vytváří úzké dlážděné uličky, historické budovy, památky a ponechalo si také mnohé z tradičního způsobu života zdejší oblasti. Vesnici dominuje pěkný bílý kostel na vrcholku kopce. Nenechte se však mýlit představou nudné atmosféry. Turistům se zde nabízí velmi kvalitní servis s mezinárodními restauracemi slibujícími netradiční kulinářské zážitky, cukrárnami a širokou škálou vodních sportů (minigolf, kanoistika, windsurfing, parasailing, vodní lyžování, tenisové kurty a půjčovna lodí). Mnohé bary a hospody mají živou hudbu, které nejčastěji zavírají kolem dvou hodin ráno. Můžete zde však najít i několik podniků zavírajících až v ranních hodinách.

Středisko je známé svými krásnými a udržovanými plážemi s trochu hrubším pískem. Pláže jsou dlouhé dva kilometry a mají poměrně příkrý vstup do moře, takže se ocitnete poměrně rychle v hluboké vodě. Promenádou ve stínu palem se dostanete až k Malgrat de Mar, dalšímu turisticky vyhledávanému středisku. Santa Susanna se může chlubit nádherným územím, který je součástí národního parku. Toto místo mezi Středozemním mořem a zalesněným územím masivu Montenegro láká velký počet milovníků přírody. Můžete zvolit nejrůznější způsoby, jak ho prozkoumat od pěší turistiky, horské cyklistiky až po jízdu na koni.

Úrodné pole kolem města patří k nejvýznamnějším oblastem v komerčním zpracování ovoce a zeleniny. Zajímavostí je, že k ochraně místních plodin se zde používají ekologické regulátory – přátelský hmyz, který likviduje škůdce a tím se snižuje používání škodlivých insekticidů. Ovoce a zeleninu pocházející z této oblasti můžete ochutnat na trzích, které se zde pořádají každé úterý odpoledne. Pokud navštívíte letovisko v srpnu, pak se nezapomeňte zúčastnit slavnosti na uctění patronky města. Oslavy se odehrávají v duchu tance, veselé hudby, hodování v ulicích, dětských her a sportovních soutěží. Tančí se zde i slavný lidový tanec „sardana“, kdy se účastníci chytí za ruce a tančí v kruhu symbolizujícím bratrství a jednotu lidí Katalánska.

Nejlepší doba pro návštěvu Santa Susanny je období duben-říjen. Teplota se zde pohybuje kolem 20 – 30 stupňů. Dobrým tipem na výlet je Marineworld, kde je více než tři sta druhů zvířat. Pouhých čtrnáct kilometrů na východ se od Santa Sussanny nachází největší vodní park v Evropě – Lloret de Mar, který je velmi oblíbený především u dětí, ale na své si tu přijdou určitě i dospělí. Nedaleké město Castillo de Palafolls je také místem hojně navštěvovaným turisty, kteří zde obdivují starobylé hradby a strážní věže.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .