0
0

Krásný pohled na hlavní město ostrova La Palma se vám naskytne pokud připlujete lodí, žije zde asi 19 tisíc obyvatel. Kanárské městské domy zdobené dřevěnými balkony na ulici Avenida Maritima tvoří překrásný kontrast k horským svahům a také k betonovým obytným budovám ve druhé úrovni města. Takový počet typických dřevěných kanárských balkónů blízko sebe obvykle nikde jinde na Kanárských ostrovech nenajdete a jsou proto častým objektem fotografů.

Historická část města Santa Cruz se nachází směrem od moře do vnitrozemí podél ulice Avenida Maritima. Historické a památkově chráněné budovy ukrývají restaurace, bary a obchody. Také procházky ulicemi rovnoběžnými s touto ulicí stojí za to, najdete tu několik svědků 500-leté historie města. Až do počátku 80. let minulého století byla Calle O’Daly silnicí s největším provozem, ale teď je přeměněna na pěší zónu pro nákupy a procházky, kde v historických budovách sídlí banky, butiky, obchody a bary.

Směrem na jih od letiště se nachází přístav hlavního města ostrova, důležitá vstupní brána na ostrov. Sem přivážejí trajekty a výletní lodě z nedalekých ostrovů Tenerife a Gran Canaria a také z kontinentálního Španělska mnoho prázdninových hostů.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .