0
0

Ve vnitrozemí severovýchodní části ostrova Gran Canaria se rozkládá městečko Santa Brígida, které bylo v minulosti prvním osídleným místem na ostrově. Může za to okolní atraktivní krajina, která je díky četnosti vodních zdrojů velmi úrodná. Lidé se zde proto mohli věnovat zemědělství i chovu dobytka, čímž si zajistili obživu.

Santa Brígida ovšem není jen městečko, ale stejný název nese celý vnitrozemní okres na ostrově Gran Canaria, ve kterém obec leží. Jde o nejmenší okres na ostrově, což mu ale nijak neubírá na jeho kráse. Nachází se zde například Národní park Bandama, který je oblíbeným cílem geologů, botaniků i archeologů. Celá oblast se vyznačuje o něco chladnějším klimatem, než panuje na pobřeží, může za to vyšší nadmořská výška. O to je zde zase mnohem pestřejší vegetace.

I když Santa Brígida není přímořským letoviskem, dokáže návštěvníkům poskytnout spoustu jiných lákadel. Turistický ruch se v obci začal rozvíjet už poměrně dávno a dnes zde proto návštěvníci najdou vše potřebné pro pohodovou dovolenou. Městečko je rozeseto na svazích kopce, v nadmořské výšce 500 metrů. Je tvořeno nízkými bílými domky, které jsou typické pro celou oblast Kanárských ostrovů. Můžete zde obdivovat elegantní vilky, které byly v minulosti postaveny bohatými britskými rodinami, které sem na ostrov emigrovaly. Také dnes právě v této provincii žije nejvíce emigrantů z Velké Británie.

Krajinu v okolí Santa Brígida charakterizují kromě stálezelených kopců také rozsáhlé vinice. Městečko leží jihozápadně od hlavního města Las Palmas a je jedno z nejdůležitějších v této oblasti. Sousedí s mnoha významnými městečky, které rozhodně stojí za návštěvu. Jde například o Telde, Vega de San Mateo nebo Valsequillo. Díky své poloze je Santa Brígida rovněž ideálním výchozím místem k uskutečnění řady zajímavých výletů. Rádi sem přijíždějí například milovníci golfu, kteří oceňují blízkost golfového rezortu Real Club de Golf de Las Palmas. Jde o první golfové hřiště, které bylo založeno na španělském území. Zasloužili se o to Britové již v roce 1891. Dá se proto říct, že Santa Brígida lákala turisty k návštěvě již v předminulém století.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .