0
0

Sant Carles Peralta je malá vesnička situovaná na severu ostrova Ibiza. Leží asi 25 km od hlavního města Ibiza. Zajímavou pamětihodností městečka Sant Carles de Penalta je kostel z 18. století.

Výhodná poloha tohoto městečka dává na výběr z několika druhů velmi pěkných pláží. Sant Carles Peralta je výjimečné místo rozprostírající se kousek od pobřeží, které láká každoročně mnoho turistů, a to nejen díky své okolní překrásné krajině.

Tipy na výlety

Navštivte krásné pláže u zátok Cala Llenya a Cala Nova. V okolí stojí za návštěvu jeskyně ‚Es Cuyeram‘ a Sierra de la Mola. Sant Carles Peralta je typické letovisko středozemního stylu.

V okolí města Es Cubelles, jež se nachází na jihozápadě Ibizy, je nejvýše položená oblast celého ostrova a najdete tu i nejvyšší kopec Sa Talaiassa (výška 475 metrů). Nejvíc turisticky ceněné jsou zde skály se starými pirátskými věžemi, odkud máte možnost vychutnat si výhled na nedaleký tajemný ostrůvek Isla de Es Vedra ležící osaměle v moři. Skalní masiv Es Vedra je 381 metrů vysoký, který vystupuje kolmo z moře necelé 3 km od pobřeží.

V malé vesničce Sant Llorenc, jež se nachází ve vnitrozemí, uvidíte příklad původního iberského sídla s několika bílými domy, kostelíkem a krásně vyzdobeným hřbitovem. Původně se tu nacházelo i opevnění proti maurským a tureckým pirátům, mlýny na obilí a vodní zásobníky.

Na Ibize jsou nejlepší taneční kluby pro mladé i starší ročníky. Každoročně sem v létě přijíždějí hrát nejlepší DJ z celého světa. Některé kluby byly založeny už před více než 30 lety. Mezi nejlepší kluby na Ibize patří Amnesia, Space, Privilege, Pacha, Eden nebo Es Paradis.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .