0
0

Na severu Španělska se v oblasti Kantábrie rozkládá malá vesnička San Vicente del Monte, která je ze všech stran obklopena naprosto úžasnou přírodou. Návštěvníci tak mají možnost podnikat skvělé túry do hor, ze kterých se mohou kochat jedinečným výhledem na celé pobřeží Kantábrie.

I když je to odtud asi 12 km k pobřeží Kantábrijského moře, nudit se zde rozhodně nebudete. V nabídce je pestrá škála sportovních činností, možností pěší turistiky i cyklistických výletů. V tomhle směru se San Vicente del Monte bez problémů vyrovná všem pobřežním letoviskům. Můžete se nechat unášet jeho přírodními krásami a užívat si tak báječnou aktivní dovolenou.

V San Vicente del Monte dnes žije asi jen 200 obyvatel, jejichž zdrojem obživy je převážně zemědělství, chov dobytka a poslední dobou i rozvíjející se turistický ruch. V obci naleznete supermarket, četné obchody, restaurace, bary i diskotéku.

Nedaleko městečka se nachází oblast Oyambre, kde jsou nádherné písečné pláže, jež tvoří součást stejnojmenné chráněné přírodní oblasti. Zde si můžete užívat všelijakých vodních radovánek nebo jen tak relaxovat na pláži a chytat bronz. Díky pozvolnému vstupu do vody jsou zdejší pláže vhodné také pro malé děti.

Pokud byste chtěli poznat další atraktivní lokality kraje, doporučujeme návštěvu města Santander, které je odtud vzdáleno asi 48 km. Santander je hlavním městem Kantábrie, leží v široké zátoce a slouží jako přístav i rekreační turistické středisko. Najdete zde spoustu obchodů, vináren, restaurací a kaváren. V centru města stojí palác Palacio Real z 19. století postavený pro krále Alfonse XIII. a jeho ženu Victorii Eugenii. Palác není přístupný veřejnosti. Asi 3 kilometry od Santanderu byly v roce 1991 objeveny jeskynní malby v jeskyni La Garma.

Zajímavá jsou také letoviska Cabezón de la Sal, St Vicente de la Barquera nebo Santilliana del Mar. Za výlet rozhodně stojí také známá jeskyně Altamira, kde byly v roce 1886 nalezeny pravěké nástěnné malby, převážně s motivy zvířat. Jeskyně je jedním z prvních významných dokladů o vyspělosti pravěkého výtvarného umění a zároveň svědectvím o životě paleolitických lidí. V dnešní době jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .