0
0

Na jihu ostrova Tenerife se ve vnitrozemí ukrývá malebné městečko San Miguel de Abona, v němž žije okolo 17 tisíc obyvatel. I když leží asi 10 kilometrů od pobřeží, je místem jako stvořeným pro příjemnou dovolenou. Pobyt zde ocení zejména milovníci přírody a turistiky.

San Miguel de Abona se rozkládá v kopcovité krajině, na svazích vrcholu Montana de Pozo, který se tyčí do výšky 1294 metrů nad mořem. Nabízí výhled do dvou impozantních roklí Barranco a Archil Orchilla. Místní obyvatelé se věnují zemědělství, především tedy pěstování ovoce a zeleniny. Samozřejmě nechybí ani vinná réva, z níž se následně vyrábí výtečné víno, které máte možnost okusit v některé z místních krčem nebo v barech.

Pro San Miguel de Abona jsou typické malé bílé domky s malovanými okenicemi a pestrobarevnými květy. Mezi nimi se klikatí úzké uličky, které stojí za to prozkoumat, ukrývají totiž řemeslné dílny, taverny a obchůdky se suvenýry. V centru města se rozprostírá náměstí, na němž stojí kostel archanděla Michala. Na obrazu neznámého malíře z 18. století si můžete prohlédnout portrét tohoto světce. Kostel ukrývá také velmi ceněný oltářní obraz Ježíše Krista. Z náměstí se nabízí krásný výhled přes celé údolí až k pobřeží.

V roce 1780 se v San Miguel de Abona narodil významný řecký námořní kapitán. Jeho rodný dům byl však poškozen požárem. Místní obyvatelé ale uspořádali sbírku, dům opravili a zřídili v něm Muzeum umění a řemesel. Jsou v něm vystavená četná keramická díla, která si zaslouží uznání. V muzeu se dozvíte také spoustu zajímavostí o bohaté historii městečka.

Největší turistickou atrakcí ve městě je středověký hrad Castillo San Miguel nabízející spoustu zajímavostí. Pravidelně se na něm konají nejrůznější akce, v podobě rytířských slavností a podobně. Setkáte se tak s lidmi v dobových kostýmech, strávíte večer ve společnosti rytířů, krále i jeho poddaných. Shlédnout můžete rytířský souboj na koních a ochutnat jídla tehdejší doby, která se konzumují výhradně rukama. Jakmile je turnaj ukončen, začíná v jednom z hradních sálů většinou taneční zábava.

San Miguel de Abona je také vhodným místem pro milovníky golfu. O zábavu golfistů se snaží postarat hned dvě atraktivní golfová hřiště a malé golfové hotely. Pokud byste toužili po koupání v moři, vydejte se autem z městečka k pobřeží – zabere vám to pouhých 15 minut. Na pláži El Médano si pak můžete užívat koupání, šnorchlování a surfingu.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .