0
0

Vesnice San Miguel de Abona na jihu ostrova Tenerife se nachází na úbočí hory Montaña del Pozo (1294 m), mezi dvěma divokými soutěskami Barranco de la Orchilla a Barranco de Archil. Kolem obce pěstují ovoce, zeleninu, obiloviny a vinnou révu a četné vodní nádrže zajišťují rolníkům přežití jejich políček ve velmi suchém prostředí, kde není ani podzemní ani říční voda.

Obec okouzluje své návštěvníky velkým množstvím bíle natřených starých domů se zelenými okenicemi. Ve středu vesnice se nachází, mezi mnoha vavřínovými stromy ukrytý, farní kostel Iglesia de San Miguel, který je zasvěcen archandělu Michaelovi. Uvnitř se skrývá velmi působivý oltář i kanárská malba archanděla Michaela z 18. století a v neposlední řadě působivý obraz Syna Božího. Před kostelem se vám naskytne krásný pohled do údolí.

Dalším lákadlem je pod hřbitovem se nacházející Casa del Capitan (Kapitánův dům). Narodil se tu roku 1780 Miguel Alfonso Martínez, vesničany vysoce obdivovaný voják, ve své době nejvyšší šarže v kraji. Po požáru v roce 1878 byl dům obnoven a nyní je v něm muzeum tradičního umění. Kromě krásné keramiky z regionu vypráví muzeum i příběh tohoto domu a nabízí fascinující pohled do minulosti celé místní komunity.

San Miguel de Abona je také rodištěm lékaře a historika Juana Béthencourta. Jeho život dokumentuje třísvazkové dílo o jeho znalosti obyvatel ostrova. Zajímal se o jejich život, jejich jazyk, jejich historii a zvyky. Hledal pozůstatky původní kultury (Guanchové), kteří tu žili jako prostí zemědělci a pastevci. Osmdesát let po dokončení byla jeho práce vydána, bohužel v době, kdy již Béthencourt nežil. Jeho dům byl uznán španělskou vládou jako národní kulturní památka.

Atrakcí pro rodiny s dětmi je hrad Castillo de San Miguel. Tento výletní cíl nechává na chvíli znovu ožít středověk. Kromě velké středověké hostiny, při níž se jí rukama a jídlo je doprovázeno hlasitým plácáním a mlaskáním, tu pořádají i turnaje s koňmi a kopími.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .