0
0

Na východě Andalusie se na pobřeží Costa del Almería nachází maličké turistické středisko San Juan Terreros, které bylo původně jen rybářskou vesničkou. Najdete zde překrásné pláže, které nejsou přelidněné a oplývají klidem a pohodou. Nedotčená okolní příroda láká k vycházkám a poznávání kraje, zdejší krajinné kontrasty milovníky pěší turistiky doslova okouzlí. Naproti San Juan Terreros z moře vyčnívají dva malé ostrůvky Isla Negra a Isla de Terreros. Tyto ostrůvky jsou významnou španělskou chráněnou oblastí.

Jde o jakési přidružené letovisko k 8 km vzdálenému městečku Áquilas. Právě v Águilas najdou turisté vše potřebné a veškeré služby. Letovisko je známé svými dlouhými písečnými plážemi. Nejnavštěvovanější z nich je Playa de la Colonia, nad kterou se tyčí hrad a má ideální polohu v blízkosti centra městečka. Návštěvníky tak lákají nedaleké četné restaurace, obchůdky, bary a zábavní podniky. I večer si tak můžete užívat na místní diskotéce nebo v klubu. Kromě obchůdků a krámků se suvenýry v obci najdete i supermarket a obchody se základními potřebami a potravinami.

Od přístavu se táhne pláž Playa de Levante a asi 2 km odtud je vzdálená ještě další oblíbená pláž Playa de Mantalentisco. na plážích máte možnost se věnovat velkému množství vodních sportů, jako je například windsurfing, paragliding, jízda na vodních lyžích nebo skútrech. Pláže mají pozvolné svažování do moře, proto jsou ideální nejen pro rodiny s dětmi, ale také pro nezkušené plavce. Za malý poplatek si můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Díky bohatému podmořskému životu jsou vody v okolí Áquilas vyhledávaným cílem milovníků potápění a šnorchlování.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .