0
0

Na jihu Španělska se v samém srdci andaluské provincie Cádiz rozkládá 4 tisícové městečko San José del Valle. Samo o sobě by nebylo ani tak zajímavé, ale jeho okolí ukrývá krásné historické i přírodní poklady. San José del Valle se tak stalo skvělou základnou pro jejich poznávání.

Městečko leží asi 60 kilometrů východně od Cádizu a 15 kilometrů od Arcos de la Frontera. V centru najdete supermarket, obchody, restaurace, bary i kavárny. Krajina, v níž je město zasazeno, je odpradávna využívaná pro zemědělství a nedaleké nízké pohoří Sierra de las Cabras je zase vhodné pro pastevectví. Kromě toho je také velkým lákadlem pro milovníky pěší turistiky. Za návštěvu stojí rovněž přírodní park Los Alcornocales, akvadukt El Tempul a přehrady Los Hurones a Guadalcín.

Asi 6 kilometrů od centra San José del Valle stojí středověký hrad Castillo de Gigonza, který se podařilo dochovat ve velmi dobrém stavu. Další významnou památkou je karmelitánský klášter z 18. století, kostel San José a kaple Mimbrales. Oblast v okolí města proslula také sirnými lázněmi Los Baños de Aguas Sulfurosas a starými mlýny. Nejbližší letiště se nachází v městečku Jerez de la Frontera vzdáleném 30 kilometrů.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .