0
0

San Antonio je největší město na západní Ibize a je známé především díky nejstaršímu kostelíku na ostrově, který zdobí malé náměstí ve středu města. Podél pobřeží se táhne romantická promenáda se zpívající fontánou. Po večerech se zde konají hippies trhy a návštěvníci se mohou i celou noc bavit v barech a na diskotékách. Především mladé lidi lákají obrovské nákupní možnosti. Zhruba dva kilometry od centra města se nacházejí tři oddělené písečné pláže, kde je možné najít nerušený klid.

Město San Antonio je okouzlující úzkými, křivolatými uličkami plnými obchodů, galerií, barů a malebných restaurací. Nabízí se zde spousta možností k procházkám, kavárny se západem slunce, pořádání lodních výletů a jiných příležitostí k zábavě a odpočinku. San Antonio je hlavní turistické centrum ostrova. Ve středisku převažuje anglická klientela a hosté zde nenajdou hlavně během hlavní sezóny místo s absolutním klidem. V blízkosti hotelů se nacházejí menší uzavřenější pláže, které navazují na přístav San Antonio.

Poměrně veliký přístav San Antonie, ležící zhruba ve středu ostrova na západním pobřeží, je velmi vyhledávaným střediskem zejména mladých lidí, kteří sem jezdí za zábavou. San Antonio je prázdninové místo s mezinárodní atmosférou. Na své si zde přijdou rovněž nároční zákazníci, kteří se místními turistickými loďkami nechávají vozit na nádherné pláže Cala Bassa a Cala Conta. Celou noc je ve městě mnoho příležitostí k zábavě v barech a diskotékách.

Bahía de San Antonio tvoří nádhernou zátoku a její okolí na španělském ostrově Ibiza. Stejně tak jako další turistická centra na Ibize, tak také Bahía de San Antonio disponuje velmi pestrou nabídkou nejrůznějších aktivit. Bahia de Sant Antonio to je nádherná příroda, skvělé pláže a restaurace.

Při pobytu Bahia de San Antonio rozhodně vyzkoušejte například Banyan Palace Restaurante Thai – restaurace, která nabízí vynikající tradiční jídla. Další je S’Embarcador – zahradní restaurace, v níž se setkáte s příjemnými cenami a vynikajícím jídlem.

Na ostrově funguje pravidelné autobusové spojení mezi San Antoniem a Eivissou. Díky této lince se snadno a levně přepravíte mezi všemi zásadními kluby na ostrově prakticky non-stop. Zastávky jsou označeny modročerveně písmenem P (Parada = zastávka).

Nejrušnější noční život zažijete v městě San Antonio a Ibize (hlavní město). Nenechte si ujít zdejší skvělý noční život a navštivte některou z živých a proslulých diskoték. Těmi jsou dva disco-kluby Es Paradis a Eden. Oba leží v blízké vzdálenosti u moře vedle zábavního parku při vjezdu do města ze směru od hlavního města Eivissa. Kdo se v klubech přehřeje, může pak využít moře k zchlazení těla.

Sportovní vyžití – jsou zde ideální podmínky pro vodní sporty (windsurfing, parasailing). Vnitrozemí je vhodné pro horská kola. Na ostrově je jedno golfové hřiště. Ibiza je jedním z hlavních světových center elektronické taneční hudby, řada klubů se stala kultovní záležitostí (Café del Mar, Pacha, Amnesia, Privilege) a letní měsíce na Ibizu přitahují převážně mladší publikum.

Tipy na výlety

Lze si objednat výlety lodí do okolních písečných zátok, jakou je třeba Playa Cala Bassa. Stejně tak si lze z letoviska San Antonio koupit výlet na ostrov Formentera či okruh kolem skalního ostrůvku Es Vedra.

Es Vedra je magnetická hora v blízkosti západního pobřeží ostrova a je jeden ze symbolů ostrova. Pro svou magickou atmosféru se hora stala inspirací pro řadu umělců, např. Mikea Oldfielda, na jehož albu Voyager se objevuje fotografie tohoto místa.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .