0
0

Kolem roku 1962 začala u San Agustinu na jihu ostrova Gran Canaria přestavba místa v rekreační oblast. Na tehdejší jen řídce osídlené a vyprahlé půdě se provozovalo s velkou námahou jen zemědělství.

Turisté sem přijížděli pouze na 1-denní výlety z města Las Palmas, kde byla už delší dobu vybudována patřičná turistická infrastruktura. Plánem tak byla výstavba rekreační oblasti pro turisty s vyššími nároky.

Tento koncept byl posléze prosazován ve výstavbě prvních bungalovů, hotelů a kasin. Z důvodu dovedného začlenění bungalovů do skalisek a nádhernou výsadby rostlin se až dodnes tenhle dobrý dojem vůbec nezměnil.

Několik malých nákupních center, malé kavárny a restaurace, dobrá infrastruktura s centrem thalassoterapie a opravdu dobrá nemocnice „Cinica Roca“ skutečně poskytují ty nejlepší podmínky pro relaxační dovolenou.

San Augustin byl dlouhou dobu považován za tu nejlepší část pobřeží „Costa Canaria“ a dokonce byl tento jeho původní koncept ve volné krajině použit i při výstavbě letoviska Playa del Inglés.

Na rozdíl od Playa del Inglés tady ale nikdy nepřevládal jakýsi „párty – turismus“ a tak tady můžete strávit svou dovolenou opravdu v klidu a důkladně si odpočinout. Také výstavba tady není zdaleka tak hustá jako v sousedním místě a obecně vzato, i životní prostředí je zde čistější.

Pokud byste ale měli v úmyslu účastnit se nějaké párty, Playa del Inglés se nachází jen několik minut daleko odtud.

San Agustin má několik pláží z tmavšího jemného písku, pláže Playa de las Burras a Playa de San Agustín budou prodlouženy navezením dalšího písku z kamenných vlnolamů u moře a měly by se v budoucnu propojit s pláží v Playa del Inglés.

Playa de San Agustín je pláž, kde si můžete odpočinout. Turisté, kteří se chtějí vyhnout davům lidí, budou tuto tmavou písečná pláž milovat. Jen o víkendech je tu živěji, protože sem vyrážejí místní obyvatelé. Nedaleko od pláží se nacházejí luxusní hotely.

Pláž je asi 670 m dlouhá, s mírným sklonem a je dobře chráněná před vlnami. To vytváří ideální podmínky pro šnorchlování a potápění. Kromě toho jsou podél promenády také některé vynikající rybí restaurace a výběr kaváren, barů a obchodů.

Na pláži Playa de Aguila východně od obce se nachází známá škola surfování a kiteboardingu, škola mnohonásobného mistra světa v surfování Bjoerna Dunkerbecka.

Od roku 1996 se nachází nad letoviskem Colegio Arenas, jedna z nejlepších soukromých škol na ostrově, se zaměřením na dvojjazyčné vzdělávání (angličtina, španělština). Děti, které se tu vzdělávají, mohou strávit část školního roku v partnerské škole ve městě Bath v Anglii.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .