0
0

Na severovýchodě regionu Girona se ve španělském Katalánsku nachází menší rybářská obec Roses. Ta se postupně začíná rozvíjet v úžasné přímořské letovisko, čímž chce konkurovat ostatním prázdninovým střediskům na pobřeží Costa Brava. Roses je situováno v širokém zálivu, který je lemován pěknými písečnými plážemi.

Díky pozvolnému vstupu do moře jsou ideální pro rodiny s dětmi a nezkušené plavce. Kromě koupání ve vlnách Středozemního moře si zde můžete vyzkoušet celou řadu vodních sportů, jako je potápění, plachtění, surfování, paragliding, jízda na vodních lyžích nebo rybaření. Za poplatek je možné si na pláži pronajmout lehátka a slunečníky. Relaxovat můžete na plážích v zátokách Canyelles, Almadraba, Montjoy a Joncols.

Návštěvníkům je v obci k dispozici řeznictví, pekařství, potraviny, supermarket, lékárna, restaurace, bar a dokonce i kino. Podél pláží se táhne široká plážová promenáda s palmami. Nedaleko se nachází sportovní přístav a akvapark Aqua Brava, kde si můžete užívat dovádění na skluzavkách, tobogánech a dalších atrakcích.

Roses je také jedno z nejstarších městeček v Katalánsku o čemž svědčí množství dochovaných památek. Přesto však nabízí také nepřeberné možnosti zábavy, jako jsou velmi živé diskotéky a spousty výborných barů. Jezdí tudy dokonce i turistický vláček. Za návštěvu stojí jistě i nedaleké středisko Figueres, kde můžete navštívit muzeum Salvatora Dalího.

Skvělým výletem bude i návštěva letoviska Empuriabrava. Toto uměle vybodované město je situováno přímo u moře a je protkáno množstvím kanálů. Jde o ohromný turistický komplex, kde na každém kroku narazíte na restaurace, bary, kavárny, diskotéky i obchody s módním zbožím nebo sportovním zařízením. Město je poměrně dost rušné, proto je vhodné spíše pro lidi, kteří mají rádi aktivně strávenou dovolenou a bujarý noční život.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .