0
0

Na jihu Andalusie se v provincii Almería rozkládá známá a poměrně rušná obec Roquetas de Mar. Původně rybářská vesnička se během posledních několika let proměnila ve vyhledávané rekreační místo. Návštěvníci se zde mohou kochat množstvím monumentů, jako je například hrad Castillo de la Roquetas nebo Santa Ana. Milovníci kultury a historie mohou dále obdivovat kostel Iglesia de Nuestra Seňora del Rosario nebo chrám z 18. století – Templo del Siglo XVIII. Dostatečné kulturní vyžité po dni stráveném sluněním na pláži poskytuje divadlo Teatro Auditorio.

Letovisko Roquetas de Mar nabízí návštěvníkům vše, po čem mohou na své dovolené zatoužit. Lákavé jsou především písečné a velmi čisté pláže, které se velmi zpozvolna svažují do moře. Vyhledávají je proto nejen rodiny s dětmi ale také nezkušení plavci. Mezi nejkrásnější pláže patří Playa de Cerrillos, La Bajadilla, La Romanilla, Los Bajos, La Ventilla a Aguadulce proslavená světlehnědým pískem. Na většině pláží máte možnost si za malý poplatek pronajmout lehátka a slunečníky, nebo vyzkoušet některý z nabízených vodních sportů. Pláže v Roquetas de Mar bývají pravidelně vyznamenávány Modrou vlajkou EU, což dokazuje jejich čistotu a čistotu vody. Navíc díky mírnému podnebí je Roquetas výbornou lokalitou pro celoroční rekreaci.

V obci najdete četné obchody s nejrůznějším zbožím, supermarket, restaurace, bary a diskotéky, takže o večerní zábavu je také postaráno. Nezapomeňte zde ochutnat vynikající Sangriu. Navíc zde nechybí ani býčí aréna a široká nabídka kulturních akcí. Pravidelně se zde konají pouliční slavnosti, při kterých si můžete vychutnávat pohodovou španělskou atmosféru. K dlouhým procházkám láká nedotčená okolní příroda.

Roquetas de Mar má zajištěno pravidelné autobusové spojení s okolními městy a letovisky. Vybudovány zde byly kvalitní silnice. Pokud tedy máte zájem, vydejte se za poznáním dalších měst, například Almería, Enix, Vícar, La Majonera nebo El Ejido. Asi 45 km na východ se nachází město Cabo de Gata.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .